Контроль і відповідальність – ключові пріоритети виконання ремонтних робіт персоналом Хмельницької АЕС

На 2-му енергоблоці Хмельницької АЕС триває шоста доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР), підготовка до якого здійснювалася заздалегідь. До обов’язкових організаційно-підготовчих робіт належить і підготовка та видача часткових дозволів на виконання робіт на обладнанні та системах важливих для безпеки.

«Сама підготовка розпочинається із визначення переліку робіт, за якими необхідно отримувати часткові дозволи. У підрозділах атомної станції призначаються відповідальні, які формують необхідні комплекти документів разом із заявою, для отримання таких дозволів та надають їх до служби відомчого нагляду і пожежної безпеки (СВНіПБ)», – зазначив під час зустрічі із корпоративними ЗМІ головний інспектор ВП ХАЕС Василь Лановенко.

Заяви на отримання часткових дозволів формуються ще до початку проведення ремонтних робіт, однак найбільша кількість таких робіт припадає на період після відключення енергоблока від мережі.

На період ППР на другому енергоблоці Хмельницької АЕС заплановано видати підрозділам атомної станції та підрядним організаціям більше 300 часткових дозволів, що стосуються ремонту чи модифікації конкретного обладнання (крім того, значна частина дозволів видається на право проведення ремонту трубопровідної арматури та на виготовлення елементів, що використовуються під час ремонту арматури та обладнання СВБ). Крім того, за необхідності, при коригуванні певних робіт, можуть також видаватися позапланові дозволи.

За словами В. Лановенка, вже надійшло 66 заяв щодо отримання дозволів на виконання робіт на системах важливих для безпеки, із яких видано 56 дозволів.

Дозволи видаються відповідно до здійснення робіт на каналах систем безпеки. Наразі, тривають ремонтні роботи на 3-му каналі системи безпеки.

У процесі виконання ремонту і модифікацій важливого для безпеки обладнання інспекторами СВНіПБ здійснюються вибіркові перевірки умов виконання робіт, на які видані дозволи, та відповідності заявленого персоналу. Про всі видані часткові дозволи служба відомчого нагляду і пожежної безпеки повідомляє до  Інспекції з ядерної безпеки на ХАЕС, представники якої здійснюють постійний контроль на майданчику ХАЕС. По завершенні робіт, оформляються акти виконаних робіт, проводяться відповідні випробовування. Оформлені звітні документи направляються до СВНіПБ для перевірки та закриття виданих часткових дозволів.

З урахуванням епідеміологічної ситуації в світі і Україні, на ХАЕС розроблені відповідні вимоги  щодо задіяних у ремонтній кампанії підрядних організацій, персонал яких зобов’язаний  при проходженні на проммайданчик енергопідприємства, пред’явити негативний результат ІФА-тестування.

Насамкінець, головний інспектор ХАЕС висловив впевненість, що ремонтні роботи на другому енергоблоці будуть виконані якісно, без порушень і у встановлені терміни.

За матеріалами ВРГіЗМІ ВП ХАЕС

ВРГіЗМІ ВП ХАЕС
попередня статтяМедичним працівникам області профінансовано страхові виплати внаслідок гострого професійного захворювання, викликаного COVID-19, на суму 184,7 тисяч гривень
наступна статтяМінрегіон розпочинає конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС