На базі Хмельницької обласної лікарні запрацював «Інсультний центр та реабілітації»

  З метою створення в області  умов для якісного надання допомоги та перебування пацієнтів з інсультом 16 грудня 2020 року на базі комунального некомерційного підприємства «Хмельницької обласної лікарні» обласної ради розпочав функціонувати «Інсультний центр та реабілітації». Сьогодні на урочисте відкриття нового відділення завітали перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, народний депутат України Олександр Герега, депутати обласної ради, працівники лікарні.

За словами директора КНП “Хмельницька обласна лікарня” Якова Цуглевича , проблема інсульту в області є надзвичайно гострою. Сьогодні інсультні хворі, в основному, лікуються в неврологічних відділеннях, які не пристосовані для надання спеціалізованої допомоги.

“Статистика і світові дані показують, що якщо вони лікуються в спеціальних центрах, де є все необхідне для надання допомоги, суттєво зменшується смертність і головне – зменшується інвалідизація”, – запевнив Яків Цуглевич.

Як стверджує завідуюча «Інсультного центру та реабілітації» Людмила Степанюк, у складі центру функціонуватимуть 30 ліжок, з яких 8 – реабілітаційних, та реабілітаційна зала з усім необхідним обладнанням.

Володимир Гончарук разом з Валентином Соколюком оглянули новостворений центр, ознайомились з його матеріально-технічною базою.

“Підтримка медичної галузі для обласної ради є пріоритетною, саме тому з обласного бюджету на капітальний ремонт приміщень нашого комунального закладу було виділено майже три з половиною мільйони гривень”, – наголосив Володимир Гончарук.

Загалом, для створення центру проведено капітальний ремонт приміщень вартістю 3 млн 769 тис. грн, в тому числі з обласного бюджету виділено 3 млн 441 тисяч гривень. Також на оснащення центру спрямовано 1 млн 242 тисяч гривень (кошти обласної лікарні), в тому числі 700 тисяч гривень благодійної допомоги.

Після капітального ремонту у центрі облаштували просторі кімнати, встановили спеціальні ліжка та змонтували необхідне медичне обладнання. Вбиральня та кімната для гігієни розраховані і на хворих, які пересуваються на інвалідних візках.

Загальні витрати на створення інсультного центру складають більше 5 млн. гривень.

В області щороку стається до 4 тисяч випадків інсульту, втім відсутні умови для повноцінного лікування таких хворих. Це призводило до високої смертності та інвалідизації пацієнтів, що пережили інсульт. Так, у 2019 році зареєстровано більше 1100 смертей осіб, які перенесли інсульт.

“Переконаний, обласна рада й надалі сприятиме у поліпшенні матеріально-технічної бази обласної лікарні та інших закладів, які знаходяться в нашій комунальній власності, аби мешканцям області отримували якісну медичну послугу, а медики працювалии в комфортних умовах”,– зазначив Володимир Гончарук.

З нагоди відкриття від обласної ради Володимир Гончарук привіз у новостворений «Інсультний центр та реабілітації» такий необхідний зараз сучасний кисневий концентратор – пристрій, який виробляє кисень з атмосферного повітря.

Довідка

У 2020 році медична допомога при інсульті увійшла в пакет гарантованих медичних послуг.

Програма медичних гарантій на 2020 рік встановила вимоги щодо лікувальних закладів, що можуть займатися менеджментом інсульту та підписувати контракт із НСЗУ.

В області медична допомога надається хворим з інсультом в усіх центральних районних лікарнях, однак, за мінімальними вимогами НЗСУ. Спеціалізована медична допомога до цього часу надавалась лише у Хмельницькій міській лікарні, де обладнання і цілодобовий пост лікарів неврологів забезпечували якість надання допомоги хворим з порушенням мозкового кровообігу, однак, був відсутній пакет хірургічної допомоги цим хворим.

 

попередня статтяЗа 30 років діяльності послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися понад 1,8 млн. громадян
наступна статтяВіолета Лабазюк: «На новорічні свята діти обов’язково повинні знайти подарунок своєї мрії»