Нове авто швидкої допомоги – для обласного перинатального центру

Хмельницький обласний перинатальний центр отримав «гуманітарний бустер» – автомобіль швидкої допомоги для роботи мобільної гінекологічної бригади. Це перший такий автомобіль для медзакладу.

Він облаштований портативним обладнанням – апарат УЗД, кольпоскоп, 12-канальний ЕКГ. Крім того, UNFPA передали витратні матеріали (одноразові гінекологічні набори, медикаменти, швидкі тести на ВІЛ, гепатит В, С та сифіліс, експрес-тест на глюкозу, тест-смужки для аналізу сечі). Також Фонд Народонаселення ООН в Україні покриватиме витрати, пов’язані з роботою гінекологічних мобільних бригад.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, сьогодні ми розуміємо весь попит на консультування та медичну допомогу в сфері репродуктивного здоров’я для жінок та дівчат. Послуги у свою чергу мають бути якісними та ефективними. Дана допомога – важливий внесок у майбутнє нашої країни та галузі охорони здоров’я зокрема.

Автівки передані за ініціативи Міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбареса та т.в.о. Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павла Замостьяна.

Така допомога Україні є наслідком ініціативи Олени Зеленської, яка у вересні цього року під час зустрічі в США з виконавчою директоркою UNFPA Наталією Канем повідомила про високий попит на послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я та медичну допомогу для жінок та дівчат, які не мають до неї доступу. UNFPA відгукнувся на прохання й за фінансової підтримки Уряду Іспанії закупив та доставив в Україну 30 автомобілів швидкої допомоги для забезпечення доступу до таких послуг переселенок та жінок, які проживають у сільській місцевості.

попередня статтяУАРОР та Мінветеранів провели нараду щодо шляхів взаємодії та координації
наступна статтяОбговорили діяльність позашкільної освіти