Обговорили здобутки децентралізації та стратегію розвитку Хмельниччини

26 лютого під час розширеної наради з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики, що відбулася у Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді, керівництво області та голови громад підбили підсумки реалізації в області реформи децентралізації, обговорили плани щодо подальшого розвитку краю та обмінялися своїм досвідом.

Як зазначив голова обласної ради Михайло Загородний, «реформа децентралізації, започаткована Президентом України Петром Порошенком, є найуспішнішою для нашої держави.  І на прикладі багатьох об’єднаних територіальних громад Хмельниччини у цьому можна з упевненістю пересвідчитися. Хоча сама реформа була непростою у реалізації починаючи з 2015 року, але сьогодні громади мають гарні результати досягнень та наділені значними повноваженнями і реальними фінансовими можливостями особисто вирішувати свій подальший успішний розвиток».

Михайло Васильович висловив подяку усім тим, хто розпочав реалізацію цією реформи, наголосивши, що саме базуючись на досвіді наших громад та обласної влади писалися нові закони та вносилися зміни в існуюче законодавство, розроблялися нові практичні методики, аби далі впровадити їх в масштабах країни.

Михайло Загородний акцентував, що обравши курс на децентралізацію Україна як держава не лише обрала децентралізаційний вектор розвитку, це крок і шлях до європейських цінностей. І це є незмінним напрямком, оскільки це закріплено у Конституції України.

Посадовець закликав голів об’єднаних територіальних громад розробляти власні стратегії розвитку, інтенсивно працювати над збільшенням власних надходжень місцевих бюджетів, оскільки за рахунок цього ОТГ будуть жити після 2020 року, коли основна частина реформи завершиться.

На завершення свого виступу посадовець сказав: «Впевнений, що ми на правильному шляху не лише у реформі децентралізації. А успіх громад, області та України в цілому залежить від кожного з нас».

Яка спроможність наших громад, які їх доходи і видатки, перспективи розвитку, що таке смарт-спеціалізація та як аналізувати свої можливості, аби зробити свою громаду впізнаваною та відомою, як врахувати цей аналіз при розробці стратегії розвитку, як ефективно представити свої проекти на третьому Міжнародному економічному форумі, що відбудеться вже два тижні у Хмельницькому – ці та інші питання обговорили учасники наради у ході жвавої дискусії.

попередня статтяГолови територіальних громад області висловилися на підтримку реформи децентралізації
наступна статтяКомісія з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку розглянула перелік перехідних об’єктів на 2019 рік