Обласний науково-методичний центр культури і мистецтва запрошує колег долучитися до Всеукраїнського майстер-класу із самчиківського розпису

9 листопада галузь культури відзначає своє професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

З нагоди свята Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва запрошує колег долучитися до Всеукраїнського майстер-класу із самчиківського розпису.

«Традиції декоративного розпису села Самчики» внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Основна тематика цього розпису – це рослинні мотиви у найрізноманітніших їх інтерпретаціях. Кожен орнамент мав свою назву, за якою його одразу можна було розпізнати. Барвінок, соняхи, рожа, колоски, маки, дзвоники, ягідки, бруньки, калина, гілочки, листочки найчастіше зустрічаються в роботах художників.

У стилі Самчиківського розпису зараз працює п’ятеро художників-носіїв, членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Віктор Раковський, Олександр Пажимський, Михайло Юзвук, Сергій Касьянов, Ольга Полупан – але кожен з них має свою специфіку розпису і свій стиль письма.

7 листопада 2022 року працівників культури чекає зустріч із майстрами-носіями Віктором Раковським та Ольгою Полупан.

Майстер-клас відбудеться на платформі ZOOM 7 листопада 2022 року о 14.00.

Посилання:

Тема: Хмельницький ОНМЦКіМ Самчиківський розпис майстер-клас

https://us05web.zoom.us/j/7856002101?pwd=RkdBdjZFYUZaNHVXZWg3Q0hYbmZVZz09

Идентифікатор конференції: 785 600 2101

Код доступу: L4Ls6G

Для участі у майстер-класі необхідно підготувати папір, олівець, пензлі та фарби.

попередня статтяВосьма хвиля програми «Власна справа»: Переможці отримають мікрогранти на понад 48 млн грн
наступна статтяХмельницький національний університет відзначає 60-літній ювілей