Опера «Богдан Хмельницький» з нагоди ювілею Хмельницької обласної філармонії

У минулу п’ятницю, 16 листопада, в обласній філармонії відбулася масштабна подія – прем’єра однієї з найкращих української опери «Богдан Хмельницький» за мотивами Костянтина Данькевича.

Виставу присвятили визначному ювілею філармонії – 80-річчю від дня заснування мистецького закладу.

Прем’єрний показ зібрав повен зал гостей.  Поринути у вир козацької доби, романтичних інтриг та незламного патріотизму прийшли сотні хмельничан.

На тлі історичних подій опера «Богдан Хмельницький» змальовує картини козацького життя, захоплює романтичною інтригою, розкриває багату красу українського мелосу та головне – у барвистому емоційному звучанні випромінює національний дух, любов та віру у світле майбутнє держави.

В опері задіяні кращі творчі сили філармонії: Академічний симфонічний оркестр (художній керівник Тарас Малик, головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов); хор, балет та дитяча студія Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» (художній керівник ансамблю – Степан Дробіт), сузір’я блискучих хмельницьких солістів, а також запрошених артистів з Києва та Луцька.

Втілити оперу у життя взялася вже знайома хмельничанам за минулими оперними виставами талановита режисер Богдана Латчук. Разом із диригентом Тарасом Мартиником, балетмейстером Сергієм Качуринцем та хормейстером Катериною Дробіт було представлено оригінальний сучасний погляд на українську класику.

У полоні прекрасної музики, сплетінь захопливого сюжету та блискучої гри артистів опера здивувала своєю сучасністю та простотою, близьким і зрозумілим українським контекстом, в якому кожен з присутніх у повній мірі відчули себе справжнім учасником цієї яскравої феєрії.