Письменники Хмельниччини відвідали північні ОТГ області

 Творчий десант у віддалені об’єднані територіальні громади здійснила група хмельницьких письменників за сприяння Хмельницької обласної ради.

Із читачами Ганнопільської й Берездівської об’єднаних територіальних громад на Славутчині зустрілися члени Національної спілки письменників України Петро Маліш, Василь Горбатюк, Віталій Міхалевський, Ольга Ткач, Михайло Цимбалюк та Лідія Ярохно. Літератори розповіли про місце української мови та писемності у духовному житті народу та одного з основних чинників національної єдності й безпеки, а також ознайомили зі своїми літературними доробками та творчими планами.
Ідея зустрічі в головній бібліотеці Ганнопільської територіальної громади зародилася торік улітку, коли тут приймали обласний прес-тур та круглий стіл голів громад. Письменницький десант привітали сільський голова Маргарита Медведюк, заступник голови Віктор Власюк, завідувачка бібліотекою Тетяна Казакова. Сільська книгозбірня вразила відвідувачів своїм оформленням та діяльністю клубів за інтересами.

Чи не головний із них – клуб жінок-літераторок «Хвилина одкровення», утворений дев’ять років тому, яким керує Віра Шевченко. У його активі укомплектований альбом літературних і краєзнавчих творів під назвою «Святе джерело моєї душі». Його автори Оксана Семенюк, Ганна Мельник, Валентина Пашинська та Віра Шевченко представили на суд професійних письменників і свої твори.

«Ваша громада зробила внесок у літературу хоча б тим, що у селі Хоросток народився теперішній старійшина нашої письменницької організації Микола Мачківський, – зазначив директор обласного літературного музею Василь Горбатюк. – Широковідомий донедавна тутешній спиртзавод розпочинався з чималої гуральні. А її роботою колись керував рідний брат класика української літератури Михайла Коцюбинського Хома Михайлович. І до нього не раз приїжджав письменник. Його спостереження за роботою підприємства відобразилися в повісті «Fata morgana». 

З привітної читальні в Ганнополі письменники переїхали до найбільшої в Славутському районі школи – Берездівського ліцею, в якому навчається понад чотириста учнів. Віднедавна його очолює «співаючий директор» Микола Матусець, з-під пера котрого вийшло також чимало поетичних добірок і пісенних текстів. Виступивши перед ліцеїстами, письменники також започаткували творчі зв’язки з перспективними літераторами з їхнього середовища.

попередня статтяПривітання керівництва області з Днем працівників сільського господарства
наступна статтяОпера «Богдан Хмельницький» з нагоди ювілею Хмельницької обласної філармонії