Опрацьовано пропозиції територіальних громад для включення в нову програму “Питна вода”

18 листопада голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні робочої групи з розробки проекту обласної програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки.

До складу робочої групи входять також заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ткачук, депутати обласної ради Артур Фрідман та Руслан Лещишин, директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич, директор Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Віра Бригадир, представники Департаменту природних ресурсів та екології ОДА.

 Для голови обласної ради прийняття нової програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки досить важливе питання. Так, саме завдяки ініціативі Віолети Лабазюк прийняття на четвертій сесії обласної ради цьогорічної програми уже дозволило забезпечити на території 35 громад проведення робіт з будівництва нових та реконструкцій існуючих систем централізованого водопостачання. Загальна сума фінансування цих проєктів з обласного бюджету уже склала 49 мільйонів гривень.

“Мені приємно відзначити злагоджену роботу депутатського корпусу обласної ради, які одноголосно підтримали обласну програму. І, як наслідок, лише за один рік успішної реалізації заходів програми  понад 53 тисячі жителів Хмельниччини отримали якісну питну воду”, – зазначила Віолета Лабазюк.

І сьогодні під час засідання члени робочої групи проаналізували пропозиції, які надійшли від районів та територіальних громад області для включення до проєкту нової обласної Програми на наступні п’ять років.  За попередніми даними було надано 215 проєктів на загальну суму фінансування майже 994 мільйони гривень.

Так, з Кам’янець-Подільського району надійшло 26 проєктів на загальну суму майже 189 мільйонів гривень. Хмельницький район надав 126 пропозицій на загальну суму понад 681 мільйон гривень та з  Шепетівського району  надійшло 63 пропозиції на суму понад 123 мільйони гривень.

Водночас, як вважає голова ради, якщо у населених пунктах є критичні ситуації з водою, то найперше – потрібно негайно розпочати підготовку проектно-кошторисної документації на здійснення будівельних робіт.  Крім цього, наявність проектно-кошторисної документації – це можливість включення саме цих проєктів до нової програми та їх першочергове фінансування. До речі, новою програмою співфінансування планують передбачити з трьох джерел – державного, обласного та місцевого бюджетів.

Проєкт нової обласної програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки пропонується до затвердження на черговій сесії обласної ради у грудні цього року.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Якщо кожен робитиме маленькі кроки для допомоги знедоленим дітям – Україна зможе стати країною без сиріт»
наступна статтяВідбулося позачергове засідання постійної комісії з гуманітарних питань