Презентація в обласній науковій бібліотеці навчального посібника «Україна-Русь vs Московія: настільна книга»

21 лютого в Міжнародний день рідної мови у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація навчального посібника «Україна-Русь vs Московія: настільна книга», яка розкриває особливості української ідентичності на основі історичної правди в нинішніх соціально-політичних реаліях.

У презентації взяли участь: автор Сергій Крамар, кандидат юридичних наук, голова Господарського суду Хмельницької області, співавтор Олексій Тимощук, журналіст, член Національної спілки журналістів України, Микола Панасюк, член Національної спілки журналістів України, заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення Хмельницької обласної ради; Лев Баженов, доктор історичних наук, голова Хмельницької обласної організації НСК України, Петро Маліш, голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України, прозаїк, Василь Климчук, директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, науковці, краєзнавці, студентська молодь вищих навчальних закладів.

Автор посібника – Сергій Крамар, відомий на Хмельниччині краєзнавець і дослідник історичного минулого рідного краю, автор змістовних науково-популярних видань, кандидат юридичних наук, голова Господарського суду Хмельницької області, готуючи його до видання спільно з відомим у нашому краї журналістом Олексієм Тимощуком, тісно співпрацював із місцевими, львівськими та столичними науковцями в галузях історії і права, педагогами та освітянами, яким не є байдужа доля України та патріотичне виховання підростаючого покоління в закладах освіти і сім’ях у контексті українського патріотизму, євроінтеграції та захисту рідного краю від російської агресії.

Видання готувалося у форматі спільного науково-освітнього проекту експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України, що діє на базі Хмельницького ОЕНЦУМ з 2014 року.

Навчальний посібник рецензований відомими українськими вченими та рекомендований до друку Інститутом проблем виховання НАПН України і Хмельницьким ОІППО, а надрукований у м. Хмельницькому в ТзОВ «Поліграфіст» (директор – Сергій Олександрович Федоченко) в кількості 2000 примірників. Зазначений наклад примірників вийшов за фінансової підтримки обласної ради. Книги буде передано в усі заклади освіти регіону.

У вітальному слові представник облради Микола Панасюк від імені голови обласної ради Михайла Загородного привітав авторів книги з презентацією посібника та побажав їм подальшої плідної творчої роботи.

Під час презентації видання Сергій Крамар розповів, що під час написання своєї праці він використав понад 200 наукових джерел історичного, етнографічного, філософського, культурологічного та історико-правового спрямування, що надало можливість  дати вдалу характеристику назви нашої держави, толерантно висвітлив періоди взаємовідносин українського і російського народів та спрямував увагу на формування українцями власної ідентичності й відновлення історичної справедливості. У посібнику толерантно і ґрунтовно спростовуються великодержавні міфи й відверта брехня, на яких ґрунтуються владні інституції імперії та які нині породжують ворожнечу між українцями.

Важливим аспектом навчального посібника  «Україна-Русь vs Московія: настільна книга» є те, що в ній проведено дослідження-порівняння двох діаметрально протилежних цивілізацій, двох світів на основі наявних сьогодні документальних матеріалів, виконаних літописцями, дипломатами, істориками, мандрівниками, юристами, художниками та іншими очевидцями історичних подій, які до недавнього часу мали специфічне трактування в російській історіографії з імперських позицій, або ж замовчувалося. Також він містить цікаві ілюстрації, архівні фотографії, змістовні авторські коментарі, які роблять книгу цікавою для читача.

Автор книги подякував депутатському корпусу обласної ради за надання фінансової підтримки.

Знаний подільський краєзнавець,  доктор історичних наук, професор Лев Баженов, представляючи колектив наукових рецензентів видання зазначив, що історико-правова праця С.І. Крамара «Україна-Русь vs Московія: настільна книга» може бути використана в освітньо-виховному процесі закладів вищої освіти під час вивчення таких дисциплін як: «Історія України», «Історія української державності», «Культурологія», під час уроків і навчальних занять в системі загальної середньої та позашкільної освіти.

За згодою С.І. Крамара і С.О. Тимощука оцифрований у ТЗОВ «Поліграфіст» формат книги розміщений в електронній бібліотеці сайту Національного ЕНЦУМ та на сайті юннатів Хмельниччини і доступний в Інтернеті для всіх любителів науково-популярної літератури природничо-краєзнавчого змісту (див. за посиланням: https://nenc.gov.ua/?page_id=1083) та: https://drive.google.com/file/d/1lEdCmzRet4WuvmCogKy_IZZHZ2vwZ_3G/view.

Сподіваємось, що книга «Україна-Русь vs Московія: настільна книга», яку тепер від хмельницьких натуралістів отримає кожний заклад освіти всієї області та військовослужбовці на передовій, стане цікавим і змістовним джерелом знань про історію нашої держави для вчителів й школярів середніх і старших класів, вихованців позашкільних навчальних закладів, студентів і викладачів вузів, краєзнавців, військовослужбовців, слухачів військових академій, працівників вітчизняних і закордонних дипломатичних представництв, українських політиків.

За матеріалами ОУНБ і ХОЕНЦУМ

попередня статтяДо відома науковців Хмельницької області!
наступна статтяКомунальні заклади освіти розпочали звітувати про свою минулорічну діяльність