Презентовано геопортал містобудівного кадастру Хмельниччини

Сьогодні у сесійній залі Будинку рад відбулася презентація геопорталу геоінформаційної системи містобудівного кадастру Хмельницької області з визначенням перспектив впровадження регіональних систем відкритих даних.

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, заступники голови обласної ради, керівники депутатських фракцій, голови постійних комісій облради, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які обговорили та напрацювали рекомендації щодо найбільш ефективного та інформаційного наповнення геопорталу містобудівного кадастру. Адже це – сучасний і дієвий механізм, який сприятиме покращенню містобудівної ситуації та розвитку і управління всіма видами територій.

Директор тернопільської компанії ТОВ «Магнетікван Муніципальні Технології» Володимир Подобівський презентував учасникам заходу геопортал містобудівного кадастру області, поінформував про напрями його впровадження та розвитку на рівні регіональних систем.

Окрім того, під час презентації було обговорено перспективи впровадження регіональних систем геопорталу відкритих даних.

У своєму виступі Віолета Лабазюк наголосила, що питання містобудівної діяльності є досить актуальним на сьогоднішній день.

«Створення геопорталу містобудівного кадастру – важливий крок у майбутнє. Наявність такої інформаційної системи, яка об’єднає бази усіх підрозділів та служб сфери земельних відносин, дасть можливість ефективно, оперативно та об’єктивно впроваджувати містобудівну діяльність та проводити землевпорядні роботи, забезпечить роботу геоінформаційних систем, задовольнить потреби державних органів, органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Більше того – відкриття геопорталу служби містобудівного кадастру – це і повна та об’єктивна інформація для потенційних інвесторів, які можуть долучитися до розбудови Хмельниччини», – зазначила Віолета Лабазюк.

Геопортал геоінформаційної системи містобудівного кадастру Хмельницької області створений у рамках прийнятої обласною радою Регіональної програми створення та ведення містобудівного кадастру Хмельницької області на 2019-2020 роки, на реалізацію якої було передбачено з обласного бюджету 900 тис. грн, за які придбали, встановили та налаштували апаратне забезпечення, завершили створення компонентів геоінформаційної системи містобудівного кадастру Хмельницької області та розпочали процес завантаження та наповнення баз геопросторових даних. Дані містобудівного кадастру є необхідністю провадження містобудівної діяльності, проведення землевпорядних робіт, забезпечення роботи геоінформаційних систем, використовуються для задоволення інформаційних потреб державних органів, органів місцевого самоврядування, фізичних  і юридичних осіб.

Провадження належної інформаційної політики у сфері містобудування і територіального планування, її технічне забезпечення сприятиме запровадженню найбільш ефективної моделі залучення інвестицій, у тому числі  іноземних, шляхом зменшення фінансових витрат на реалізацію інвестиційних проектів завдяки отриманню можливості раціонального використання територій, а також спрощенню процедури проведення фінансово-економічної оцінки забезпечення реалізації проектів та пошуку привабливіших територій для інвестування.

Запровадження містобудівного кадастру області об’єднає всі існуючі і створювані в майбутньому інформаційні системи в єдину інформаційну мережу та створить передумови для переходу на новий рівень управління розвитком населених пунктів та територій області.

Реалізація містобудівного кадастру та геопорталу містобудівного кадастру дасть можливість забезпечити органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, проектні установи, зацікавлені організації та громадян  актуальною і об’єктивною геопросторовою інформацією про реальний стан і статус об’єктів землекористування та нерухомості, зміни їх характеристик, функціонального використання, результатів економічної оцінки тощо.

Що стосується споживачів, то вони отримають широке коло геоінформаційних сервісів і послуг, можливість отримати інформацію у текстовому і графічному вигляді на паперових та електронних носіях, а також шляхом регламентованого доступу через мережу Інтернет. 

 

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяЯк попередити прояви булінгу: сьогодні навчали педагогів