Презентували техніко-економічне обґрунтування реконструкції аеропорту Хмельницький

5 червня за участі голови обласної ради Михайла Загородного, першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук  та Хмельницького міського голови Олександра Симчишина відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування реконструкції аеропорту Хмельницький.

З інформацією виступив керівник проектів реконструкції Львівського, Донецького, Харківського аеропортів ТОВ «Інжиніринг і проектування» Андрій Ганкевич.  Він прокоментував існуючий стан аеропорту, детально зупинився на передпроектних пропозиціях з реконструкції летовища на сучасний аеропорт. Передпроектні пропозиції виконані на замовлення комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький».

За словами Андрія Ганкевича, реконструкція аеропорту Хмельницький і перетворення його на міжнародний аеропорт з пасажирських/вантажних перевезень може зайняти, відповідно до розрахунків, від трьох (оптимальний сценарій реалізації) до 7 років (тривалий сценарій реалізації).

Реконструкцію аеропорту розглянуто в аспекті ключового елемента інфраструктури як туристичного і торгового центрів.

Учасники наради акцентували увагу на комплексі вантажних перевезень хмельницького аеропорту, оскільки перевагою Хмельниччини є вдале автомобільне розташування для доставки вантажів у населені пункти західного регіону країни.

Розрахунки, як зазначалося під час презентації, містять обґрунтування соціально-економічної необхідності реконструкції аеропорту, його існуючий стан та загальне бачення після реконструкції, план розвитку і техніко-економічне обґрунтування реконструкції, питання впливу роботи аеропорту на навколишнє природне середовище після реконструкції, правовий аналіз та аналіз ризиків.

Згідно з даними презентації, концепція реконструкції хмельницького аеропорту передбачає створення об’єкта туристичного інтересу, який в поєднанні з комплексом вантажних перевезень стане соціально значимим об’єктом для Хмельниччини.

Наразі ж стоїть питання виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції аеропорту, орієнтовна вартість якої сягає 15-20 млн. гривень.

За словами першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук,  необхідно об’єднати зусилля обласної та міської влади для акумулювання необхідних коштів з різних джерел фінансування для початку реалізації вагомого для області об’єкту, що на далеку перспективу дасть суттєвий поштовх для економічного розвитку територій.

У презентації також взяли участь начальник управління з питань спільної власності територіальних  громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради Едуард Монастирський, директор комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький» Валерій Сорока, заступник міського голови Володимир Гончарук, директор комунальної установи Хмельницької міської ради «Агенція розвитку Хмельницького» Леся Герасимчук, радник міського голови Кирило Новиков.

 

попередня статтяЗ початку року майже 3 тисячі безробітних працевлаштовані на сезонні роботи
наступна статтяЩе дві постійні депутатські комісії опрацювали проекти рішень чергової сесії