Щоби незрячі таланти були почуті

utos_oУ рамках благодійної акції «Місячник незрячих», яка щорічно проводиться у жовтні-листопаді, Хмельницькою обласною організацією УТОС 15 листопада у приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького відбувся благодійний концерт групи «Відчинилося життя».

Від імені та за дорученням голови обласної ради Михайла Загородного до благодійної акції долучилася заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

Проект «Відчинилося життя» створений з метою допомогти талановитим незрячим виконавцям зійти на професійну сцену, популяризувати імена вокалістів з важкими порушеннями зору, змінити відношення громади до людей з інвалідністю. За роки існування проекту він дав путівку в життя трьом незрячим виконавцям, які стали переможцями національних телешоу – Зері Кіраджиєвій, Сімферополь («Народна зірка», 2009 рік), Олені Ковтун, Полтава («Україна має талант», 2010 рік), Івану Ганзера, Харків («Голос країни», 2011 рік).

utos1_oЗасновниками проекту та його керівниками є Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та оркестр Національного театру імені М.Заньковецької.

Концерт «Відчинилося життя» донині немає аналогів у країнах Європи. Сьогодні його первісна мета зазнала змін – учасники проекту, які підкорили чимало сценічних майданчиків України та Європи, прагнуть своїми концертами змінювати світ і відношення суспільства до осіб з інвалідністю.

Як зазначила голова обласної організації УТОС Лариса Кірікіщук, люди з інвалідністю по зору бажають вчитися, працювати та повноцінно жити, а проведення цього проекту відкриває їм нові можливості для своєї реалізації у суспільстві.

 

попередня статтяПрацівників радіо, телебачення та зв’язку привітали зі святом
наступна стаття35 інструкторів отримали сертифікати фахівців Сил спеціальних операцій