Сьогодні – 77-а річниця визволення України від нацистських загарбників

Щороку, 28 жовтня, в день остаточного вигнання нацистів з території України у період  Другої світової війни усі ми вшановуємо героїчний подвиг і жертовність українського народу.

Сьогодні у Хмельницькому відбулась церемонія покладання вінків та квітів на військовому кладовищі за участю заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, представників обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради.

Заходи до Дня визволення України від нацистських загарбників проходили з обмеженою кількістю присутніх та з дотриманням карантинних вимог у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусної хвороби. Крім перших осіб області та міста хвилиною мовчання пам’ять воїнів-визволителів вшанували члени ветеранських організацій області та міста.

Воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей. 2,3 мільйони українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.

нацтнаци

попередня статтяВіолета Лабазюк відвідала “Родинний затишок”
наступна статтяВіолета Лабазюк взяла участь у благодійній акції «Місячник незрячих»