Співпраця з представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні в рамках Проекту «Староста та громадськість: виклики сьогодення» продовжується

Протягом 21-23 листопада на базі Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося навчання представників об’єднаних територіальних громад Донецької та Львівської областей за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення».

Саме старости разом з головами новостворених об’єднаних територіальних громад є тими, хто найактивніше впроваджує реформу місцевого самоврядування. Сьогодні їм необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб об’єднати членів своєї громади навколо прогресивних ідей і задумів, повернути віру у доцільність проведення реформ, залучити громадськість до прийняття рішень, врахувавши при цьому і інтереси громади в цілому, і кожного її жителя зокрема. Тому старостам потрібно володіти певними знаннями, уміннями і навичками необхідними для такого напрямку роботи.

Під час триденного навчання для посадових осіб місцевого самоврядування було проведено ряд тематичних зустрічей та тренінгів про організаційно-правові засади діяльності старости в об’єднаній територіальній громаді, стратегічно-проектні компетентності старости як запоруки ефективної діяльності, добре врядування та лідерство на місцевому рівні, ефективну комунікацію та залучення громадськості, форми реалізації безпосереднього волевиявлення територіальних громад, інструменти розвитку ОТГ в умовах децентралізації влади, роль старости і громадськості, шляхи активізації участі громадськості у вирішення питань місцевого значення тощо.

На базі Кам’янець-Подільського району учасники семінару провели практичне заняття щодо пріоритетів становлення та розвитку старостинських округів Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади.

Під час короткострокового семінару старости мали змогу обмінятися досвідом, обговорити проблемні питання, з якими стикаються у своїй діяльності, та отримати відповіді на практичні запитання.

По завершенні семінару всі учасники отримали сертифікати. 

попередня статтяПрезентація вишитої карти України
наступна статтяДержархів Хмельницької області спільно з Інститутом Національної Пам’яті Польщі презентували міжнародну виставку архівних документів про злочини комуністичного режиму