Стартувала всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування

 Протягом 11-14 вересня у смт Затока Одеської області проходитиме  щорічна всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівнів. Організатором наради-семінару є Українська Асоціація районних та обласних рад.

Делегацію від Хмельниччини у складі голів районних рад очолив голова обласної ради Михайло Загородний.

Відкрив семінар Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. У заході беруть участь перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Василь Гуляєв, голови місцевих рад, експерти та представники міжнародних організацій.

Головні питання, які порушуватимуть на всеукраїнській нараді-семінарі, стосуватимуться нормативно-правового забезпечення діяльності місцевих рад, у першу чергу в контексті децентралізації, обговорюватиметься реформування медицини, а також освіти, регіональний розвиток та інше.

Сьогодні, 11 вересня, тема дня – «Головні гравці головної реформи країни».

У рамках сьогоднішньої програми семінару учасники говоритимуть про шляхи подолання передумов конфлікту між районна рада-ОТГ-райдержадміністрація, про підвищення обізнаності людей про децентралізацію через регіональні ЗМІ, секторальні реформи, державний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування. Також працюватиме фокус-група для голів обласних рад, відбуватиметься робота в секціях.

Окрім іншого, у рамках кількаденної наради-семінару будуть проведені дебати «Навіщо громадам об’єднуватися», що організовує Проект DESPRO, а також фахові майстерні на тему бюджетної політики та загальної теми про реформу ОМС,  Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.

Формат – інтерактивний. Учасники наради-семінару матимуть змогу напряму поспілкуватися зі спікерами та поділитися досвідом з колегами.

Нагадаємо, нарада-семінар у Затоці стала традиційним заходом Асоціації, що налаштовує діалог між представниками органів місцевого самоврядування та органами державної влади. Інтерактивний формат дозволяє вирішити практичні питання та проблеми, що виникають у місцевих представників при реалізації своїх повноважень.

попередня статтяДо уваги усіх зацікавлених!
наступна статтяВ’ячеслав Негода про адмінтерустрій: райони ліквідовуватись не будуть