У Хмельницькому стартував дводенний семінар з основ кібербезпеки для представників органів державної влади та місцевого самоврядування


Це перший подібний захід на теренах Хмельниччини, який відбувається за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк та за участі представників Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global), Ради національної безпеки України.


Саме з Фондом цивільних досліджень та розвитку США наприкінці серпня цього року голова обласної ради підписала Меморандум про взаєморозуміння. І першим кроком у реалізації заходів даного документу стало проведення сьогоднішнього семінару для всіх керівників територіальних громад області.

У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк наголосила на важливості та актуальності проведення таких навчальних платформ.

Впродовж першого дня учасники семінару обговорили основні аспекти впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в своїх громадах краю. Другий день семінару уже на практиці продемонструє слухачам, як правильно захищати інформацію та пристрої.

Питання інформаційної безпеки сьогодні особливо актуальне у нашій країні. На жаль, Україна займає найнижчі місця у загальних рейтингах кібербезпеки. Про цю проблему говорять й експерти, які зазначають, що неефективна система кібербезпеки у нашій країні вже призвела до чималих втрат. І хоч наразі в нашій державі існує нормативна база щодо кібербезпеки, проте її реалізація демонструє недостатню ефективність, не досягнуто оптимальності побудови цієї системи і є вкрай важливим перегляд існуючих підходів до організації системи кібербезпеки.

Наступним кроком  у реалізації заходів Меморандуму буде впровадження навчального онлайн-курсу з основ кібербезпеки для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців кожної територіальної громади краю. Даний курс допоможе публічним управлінцям не лише підвищити рівень знань з комп’ютерної грамотності, але й розповість про найпоширеніші пастки кіберзлочинців та шляхи протидії компрометації даних.

Відтак, Хмельниччина стала першою в Україні областю, де реалізовуватиметься Програма підготовки у сфері розбудови можливостей з безпеки інформації, кібербезпеки та підвищення обізнаності публічних управлінців.

попередня статтяУ Цвітоському ліцеї відкрито новий спортивний зал
наступна статтяВіолета Лабазюк провела прийом громадян з особистих питань