У Хмельницькому представили моніторинг виконання Національної стратегії розвитку громадянського суспільства

30 березня в Хмельницькому відбувся семінар «Механізми ефективної реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні», де було презентовано результати дослідження. Експерти Асоціації разом із регіональними експертами – членами Всеукраїнської мережі проаналізували ступінь відображення завдань Національної стратегії у регіональних програмах та планах заходів з реалізації цієї стратегії у 25 регіонах України (м. Київ як регіон).

У заході взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Інна Ящук, начальник відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення ради Віктор Ніконішин, представники Хмельницької облдержадміністрації, громадські активісти.

Керівник проекту, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник нагадав, що для здійснення громадського супроводу і для спільного вирішення завдань проекту Національної стратегії на регіональному рівні, виконавці проекту створили Всеукраїнську коаліцію регіональних інститутів громадянського суспільства (ІГС). Загалом сьогодні біля 100 ІГС увійшли до складу цієї мега-коаліції.

Андрій Крупник зазначив, що громадянське суспільство України не зможе успішно розвиватися без підтримки – передовсім фінансової з боку держави. Затвердження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в 2016-2020 роках (затвердженої 26/02/2016) Указом Президента – це лише перший крок. Наступний крок – це виділення бюджетних коштів та її втілення. І – найважливішим є безпосередньо виконання Нацстратегії, зокрема: проведення органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування консультацій з громадськістю щодо проектів нормативно-правових актів; забезпечення рівних умов участі організацій громадянського суспільства у процедурах публічних закупівель; створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства, та ін.

Проведене дослідження регіональних програм і планів заходів з реалізації у 2017 році Національної стратегії показало наявність багатьох успішних прикладів творчого і ефективного відношення місцевих органів публічної влади до виконання своїх функцій у сфері розвитку громадянського суспільства у тісній співпраці з ІГС.

Водночас, даний моніторинг дає підстави стверджувати, що наявна якість виконання завдань Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства через регіональні Програми та Плани заходів неповною мірою відповідає пріоритетам державної політики і запитам українського

Захід організовано в рамках виконання проекту «Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки  на регіональному рівні», який виконується ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в контексті Проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні».

попередня статтяСтартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації 2018 року
наступна статтяЧи настане децентралізаційна весна?