У Верховній Раді відбулося урочисте засідання з нагоди Дня місцевого самоврядування

Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у в урочистому засіданні з нагоди Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Верховній Раді України.

Учасників урочистостей – представників рад всіх рівнів, народних депутатів України привітав Голова ВРУ Дмитро Разумков. Також до зібрання від імені самоврядних органів України звернувся Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

На урочистостях йшла мова про здобутки однієї з найуспішніших реформ – децентралізації органів місцевого самоврядування, від втілення якої було отримано значний власний вітчизняний досвід реалізації реформи.

Окрім здобутків, учасники зібрання визначили реальні перспективи розвитку реформи та виклики, на які треба знаходити відповіді, аби цей процес продовжувався та був успішним.

Одне із завдань для органів місцевого самоврядування сьогодні – завершити процес формування спроможних громад шляхом добровільного об’єднання. При тому що, через процедуру укрупнення пройшли понад 4,5 тисячі громад, утворено більше однієї тисячі ОТГ, майже 6,4 тисячі громад залишаються необ’єднаними.

Як зазначалося на засіданні, внесення змін до Конституції України має забезпечити незворотність процесу децентралізації та створити умови для розвитку місцевої демократії відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування.

У свою чергу необхідно провести чітке розмежування основних повноважень між органами влади; закріпити трирівневий формат адміністративно-територіального устрою; виведення з конституційного регулювання районних та обласних державних адміністрацій; реалізувати право обласних та районних рад формувати власні виконавчі органи; впровадити інститут префекта.

Окрім того, необхідно, схвалити закони «Про засади адміністративно-територіального устрою України» та «Про адміністративно-територіальний устрій»; нову редакцію закону «Про місцеве самоврядування». З часу прийняття у 1997 році до цього правового акту внесено понад тисячу правок 120 законами та сімома рішеннями Конституційного суду; «Про службу в органах місцевого самоврядування»; доопрацювати виборче законодавство, щоб забезпечити представництво усіх громад у самоврядуванні обласного та районного рівнів.

Під час урочистостей Парламенту з нагоди Дня місцевого самоврядування представники Української асоціації районних та обласних рад отримали офіційні відзнаки Верховної Ради України. Почесною Грамотою ВРУ відзначено й голову обласної ради, члена Правління Асоціації Михайла Загородного. Нагородження відбулося відповідно до клопотання, що підготовлено на виконання Рішення  Української асоціації районних та обласних рад.