До уваги учителів художніх шкіл, вихователів гуртків мистецьких напрямків, батьків обдарованих дітей, творчої молоді!

У Хмельницькому обласному художньому музеї розпочато приймання робіт на щорічний обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра». Конкурс має на меті заохочення творчо обдарованих дітей та молоді в галузі образотворчого мистецтва. Керуючись його положенням (затверджено рішенням Хмельницької обласної ради від 23 грудня 2016 року, запрошуємо учнів навчальних, культурно-освітніх закладів, творчих та громадських організацій, талановиту молодь до участі у конкурсі.

Обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» заснований 2000 року на той час головним редактором газети «Проскурів» Богданом Теленьком з метою вшанування пам’яті знаної хмельничанки, талановитої художниці Людмили Мазур (1947-2000).

Щороку у листопаді в стінах Хмельницького обласного художнього музею відбувалася знакова подія – виставка творчих робіт, які представляли учні художніх та загальноосвітніх закладів області та церемонія відзначення переможців. Із часу заснування це був громадський конкурс на здобуття премії імені Людмили Мазур, а від 2015 року рішенням Хмельницької обласної ради він набув статусу обласного дитячого конкурсу юних художників імені Людмили Мазур «Подільська палітра». З 2016 року – це обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».

Тоді ж розширилися рамки конкурсу: він проводиться у два тури. У першому – беруть участь твори конкурсантів трьох вікових категорій – 6-9, 10-12 та 13-16 років. У кожній з цих вікових категорій визначаються по троє переможців. У другому – розглядаються роботи конкурсантів серед молоді віком від 17 до 25 років та визначаються по одному переможцю у чотирьох номінаціях: живопис, графіка, скульптура та декоративно-прикладне мистецтво.

Цьогоріч, зважаючи на введений в Україні військовий стан та на ситуацію з поширенням COVID, обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» (далі – Конкурс) проводиться в онлайн режимі. Прийом робіт для участі у Конкурсі триватиме до 25 жовтня.

Заявку та фото робіт у форматі JPEG (зразок підпису ілюстрацій у Додатку) з розширенням 300 dpi, розміром не менше 500 Kb, не більше 1 Mb надсилати на е-mail: xoxmpalitra@gmail.com.

Назва файлів має співпадати зі списком робіт, нумерація у списку – з назвою файлів із зображенням творів. Інформація на електронних носіях низької якості не розглядається.

Заявка має містити наступну інформацію: повна назва закладу, адреса, номер телефону, е-mail, список учасників Конкурсу (ПІБ, вік на час створення роботи), ПІБ їх викладачів, номер телефону викладачів, назви представлених творів (не більше 5 від кожного учасника), їх розміри, матеріал та техніка, рік виконання (згідно з Додатком).

До творів декоративно-прикладного мистецтва (бісероплетіння, вишивка та інші) мають бути додані відповідні ескізи.

Роботи, які не відповідатимуть вимогам чи будуть надіслані після зазначеного терміну, не будуть допущені до участі у Конкурсі.

Повторна участь у Конкурсі переможців попередніх років допускається лише в іншій віковій групі або номінації.

Роботи переможців передаються в дарунок у фонди музею.

Зразки заявок для участі у конкурсі

попередня статтяПредставники Хмельницького ІТ-кластеру долучилися до Silicon Slopes Summit
наступна статтяУкраїна-НАТО: більша частина світу підтримує вступ нашої країни до Альянсу