Верховна Рада ухвалила законопроєкт про спрощення приватизації і сприяння релокації бізнесу

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який пришвидшує приватизацію та сприяє релокації бізнесу і економічному відновленню держави. Це рішення зумовлює пришвидшення процедур продажу державного майна. Тепер підприємцям буде зручніше розвивати і перезапускати виробництва.

Аграрії зможуть придбати комбінати хлібопродуктів та  державні спиртові заводи , які наразі не функціонують, і модернізувати їх, що, в свою чергу, зумовить часткове вирішення питання збереження і переробки зерна та створення продукту з доданою вартістю.

Закон передбачає суттєве скорочення строків проведення приватизаційних аукціонів та підготовки об’єктів – від оголошення до підписання договору не більше 2 місяців. Оплата здійснюватиметься до укладання договору купівлі-продажу, відтак мінімізуються певні ризики. Зі збереженням прав кредиторів здійснюватиметься розблокування приватизації держпідприємств з арештами та обтяженнями майна (тільки з уже прийнятими рішеннями про приватизацію таких 115) . У підприємців не виникатиме необхідності переоформлювати всі дозвільні документи, адже законопроєкт передбачає передачу всіх дозволів та ліцензій новим власникам єдиного майнового комплексу.

Значні зміни внесено в процедури великої приватизації (продаж об‘єктів з балансовою вартістю понад 250 млн грн), зокрема, її проведення здійснюватиметься на онлайн-аукціонах, оголошення яких буде також в онлайн форматі. Всі такі аукціони переведено на «Прозорро.Продажі». Це унеможливлює сторонній вплив на учасників аукціонів, економить державі кошти та усуває корупційні ризики щодо повноти надання інформації про об‘єкти.

За словами Ольги Батовової, в.о. Голови Фонду держмайна, зміни, які були внесені до законодавства, сприятимуть відновленню активності бізнесу в Україні та її відбудові  після перемоги.

Джерело: Урядовий портал