Відзначено цьогорічного лауреата обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку

Сьогодні, 20 червня, в Хмельницькому обласному літературному музеї вшанували пам’ять відомого українського поета Миколи Федунця.

Відповідно до рішення обласної ради від 30 квітня 2014 року «Про обласну літературну премію імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку» саме в День пам’яті нашого поета-земляка відбувається й вручення літературної премії її лауреатам. Цьогоріч лауреаткою обласної премії стала членкиня Національної спілки письменників України Ольга Ткач.

Відкрив захід директор літературного музею Василь Горбатюк. Він поділився спогадами про Миколу Федунця, з яким пліч-о-пліч торував творчу стезю. За його словами, Микола Федунець жив натхненням та був вагомою особистістю у повсякденному та літературному житті. Більше двадцяти років Микола Федорович очолював обласну письменницьку організацію, чимало зусиль прикладав для розвитку молодих талантів, зокрема, підтримував і високо цінував обдаровану тоді ще початківицю Олю Ткач. У знак згадки про митця слова була запалена свічка пам’яті. Хвилиною мовчання присутні вшанували Миколу Федунця, а також воїнів-захисників, які віддали життя за можливість у такий непростий час пропагувати українське слово, наснажувати молодь патріотичним духом і силою волі.

Вручили диплом лауреата премії голова Хмельницької обласної організації НСПУ Петро Маліш та заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

Тетяна Іванівна наголосила: «Обласна літературна премія імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку свідчить про те, що його Слово буде вічно жити, оскільки є такі геніальні продовжувачі його справи, як цьогорічний лауреат Ольга Ткач».

«Поезія Олі Ткач – висока. Письмо сконденсоване, наближене до афоризмів. Її рядки – образні та метафоричні, – зазначив Петро Маліш. – Тому цілком заслуженою є ця перемога».

Своїми враженнями від збірки «У творця не бува дрібниць» поділилася старша наукова співробітниця обласного літературного музею Альона Радецька, яка зачитала уривки із своєї рецензії «Земне й небесне – до дрібниць», зауваживши, що Ольга Ткач напрочуд тонко відчуває цю межу, котра з’єднує два паралельних світи, які не просто так взаємопов’язані. «Творець слів славить Творця Неба і Землі, а Той наділяє першого натхненням і особливим даром – передавати рядками красу життя. Творець слів знаходиться під пильним поглядом Творця, бо Він дозволяє йому ГОВОРИТИ. Щоби почули. Це підтверджують слова авторки:

Світ у рядках-стежинах

Визрів і ось – ожив!

Той, хто ліпив із глини,

Мову мені вділив.

(Із вірша «Вкотре остання з літер…»)

Привітала і подякувала за творчі поради Ользі Ткач молода поетеса Дарина Янчук.

Ольга Ткач продекламувала для присутніх свої вірші та зазначила, що отримати премію імені Миколи Федунця для неї почесно, особливо під час війни, адже «…слово стоїть на сторожі, не б´ється зі зброєю в руках. Але береже нашу країну, ідентичність, культуру та мову».

Прекрасним душевним співом прикрасили захід подружжя Віри та Юрія Найд, викладачі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

попередня статтяУряд спростив процедуру закупівель для збільшення енергоефективності
наступна статтяНадія вдалині від дому