Віолета Лабазюк: «Обласна рада відкрита до співпраці»

4 лютого 2021 року у Хмельницькому регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалося навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Окремі питання організації роботи новобраного керівника територіальної громади», яка передбачає проведення 4-х одноденних семінарів-практикумів.

У відкритті семінару взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк та голова облдержадміністрації Сергій Гамалій.

Нині на Хмельниччині налічується 60 територіальних громад, 26 з яких мають нових очільників. Саме для них було організовано тематичне навчання.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, сьогодні на голів територіальних краю покладена велика відповідальність за розвиток своїх територій. Життя вимагає, аби очільники громад мали максимум знань з різних сфер суспільного розвитку, соціально-економічних питань, управлінської діяльності. Тому однією з важливих складових є професійна підготовка посадових осіб місцевого самоврядування.

За словами Віолети Олександрівни, сьогодні громади мають багато проблем різного характеру, тому кожен з новообраних керівників має навчитися віднаходити шляхи вирішення актуальних питань життєдіяльності населених пунктів. Але основне завдання голів сьогодні – це вміння залучити кошти та суттєво наповнити бюджет.

Віолета Лабазюк запевнила сільських, селищних та міських голів у сприянні щодо залучення у громади інвестицій та донорських коштів на реалізацію проєктів, які стосуються розвитку інфраструктури. А консультаційну і практичну допомогу у написанні грантових проєктів надаватимуть фахівці Агенції регіонального розвитку області, співзасновником якої є обласна рада та облдержадміністрація.

«Із-за відсутності державної субвенції на розвиток інфраструктури,-  сказала Віолета Лабазюк, звертаючись до очільників тергромад, – та з метою наповнення бюджетів громад, потрібно проводити інвентаризацію земель, виводити з детінізації малий та середній бізнес, співпрацювати з місцевими підприємцями. Адже лише тоді достатній фінансовий ресурс буде можливість спрямувати на нагальні проблеми громад – функціонування закладів соціальної сфери, ремонт доріг, будівництво водогонів та освітлення населених пунктів тощо”.

Разом з тим, Віолета Лабазюк наголосила, що для обласної ради є пріоритетними  програми «Питна вода», підтримка освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, через які надаватиметься допомога територіальним громадам краю.

 «Для вирішення проблем територіальних громад обласна рада відкрита до діалогу та співпраці. Головне – ініціатива керівників територіальних громад і бажання працювати. Лише спільними  зусиллями нам вдасться досягти ефективного результату», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.

З вітальним словом до учасників також звернулися голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, виконуюча обов’язки голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Сергій Шаршов.

У перший день навчання обговорювалися теми «Нормативно-правове регулювання організації діяльності органів місцевого самоврядування в сучасних умовах», «Проходження служби в органах місцевого самоврядування» – у режимі реального часу (онлайн) з слухачами працювали представники Міністерства розвитку громад та територій України, Національного агенства України з питань державної служби, експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Під час круглого столу відбулося обговорення проблем, які виникли в роботі новообраних керівників територіальних громад та пошук шляхів їх подолання.

На наступних семінарах-практикумах розкриватимуться теми: «Фінансове забезпечення територіальної громади. Бюджетний процес на місцевому рівні», «Окремі аспекти передачі об’єктів цивільних прав спільної власності сіл, селищ та міст району у власність територіальних громад», «Економічний розвиток територіальної громади. Стратегія розвитку громади», «Налагодження співпраці з міжнародними інституціями, Програмами, Проектами», «Лідерство та ефективна комунікація», «Розвиток територіальних громад через обмін досвідом та партнерство».

Модератор заходу – Микола Баюк, директор Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації.

Цим заходом Хмельницький РЦПК у рамках меморандуму про співпрацю з Центром експертизи доброго врядування Генерального директорату з питань демократії Ради Європи (Програма РЄ «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні») долучився до серії навчально-консультативних заходів «Освітній марафон з доброго врядування», який започаткований у січні 2021 року РЄ, НАДС та Мінрегіоном.

Довідка.

Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації є єдиним ліцензованим закладом післядипломної освіти для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в області.

У 2021 році йому виповнюється 30 років з часу утворення. За три десятиліття на його базі підвищили професійну кваліфікацію більше 80 тисяч управлінців Хмельниччини та інших областей України. А в роки модернізації місцевого самоврядування від 2015 до 2020 років за різними формами у Центрі навчалося майже шість тисяч посадовців територіальних громад області та більше 200  депутатів місцевих рад.

попередня статтяЮна славутчанка Вікторія Гуменюк здобула ІІ місце у фіналі IV Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка
наступна стаття«Аеропорт Хмельницький» отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден