Віолета Лабазюк: Хмельниччина зацікавлена у співпраці з Туреччиною у різних сферах

692

Ділове партнерство і залучення інвестицій. Такі питання обговорили сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк та голова облдержадміністрації Сергій Гамалій з Надзвичайним і Повноважним Послом Туреччини в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере.

У спілкуванні також взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін, голова Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова.

Сторони обговорили можливість залучення турецьких інвестицій у регіон, а також питання міжнародного і двостороннього співробітництва у сфері економіки та інвестицій.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк від імені депутатського корпусу облради висловила слова подяки іноземному гостю за візит та зацікавленість потенціалом Хмельниччини.

Як зазначила очільниця області, Хмельниччина є одним із лідерів серед областей України щодо формування об’єднаних територіальних громад, в результаті чого в області сьогодні успішно функціонує 60 територіальних громад. Саме завдяки фінансовій та управлінській децентралізації в партнерстві з регіональною владою громади краю вже підтвердили ефективність цих процесів, вирішили та вирішують чимало важливих для мешканців громад проблем. Створені у 2015 році ОТГ мали потужну державну фінансову підтримку, а новостворені у 2020 році громади, на жаль, позбавлені цього сприяння.

«Великий плюс реформи децентралізації – зосередження коштів в бюджетах територіальних громад. Але цьогоріч, у зв’язку з пандемією коронавірусу, тергромади мають ряд фінансових навантажень, тому першочерговим завданням є збільшення доходів обласного бюджету та бюджетів територіальних громад краю за рахунок іноземних інвестицій. Тому Хмельниччина зацікавлена у співпраці з Туреччиною у різних сферах», – зазначила Віолета Лабазюк.

Як відомо, Туреччина є одним з провідних зовнішньоекономічних партнерів Хмельниччини – потужного регіону як в аграрному секторі, так і в галузі промисловості.

За словами Віолети Олександрівни, на теренах області успішно працюють засновані турецькими бізнесменами підприємства: з випікання хлібобулочних виробів – ТОВ «Поділляхліб», підприємства легкої промисловості – трикотажна фабрика «АСЛАН Текстиль», будівництва сонячних електростанцій (ТОВ «Онур ЕНЕРДЖІ»), Волочиський машинобудівний завод «Мотор Січ» у співпраці із турецькою компанією виготовляє комплектуючі до двигунів для літаків Boeing. А це, як наголосила голова облради, – створення робочих місць та відповідно наповнення місцевих бюджетів.

Разом з тим, Туреччина тісно співпрацює з Україною у сфері туризму, в галузях машинобудування та оборонної промисловості.

«Наш регіон має потенціал, інвестиційну привабливість та широкі можливості для нашої подальшої міжнародної співпраці. Тому нашим спільним завданням є ефективна реалізація планів, які ми напрацюємо в рамках співробітництва, створення сприятливих умов для ефективної роботи інвесторів у подальшому», – сказала Віолета Лабазюк.

На завершення спілкування учасники зустрічі обмінялися памятними подарунками.