Віолета Лабазюк: Малий та середній бізнес повинен відчувати підтримку з боку влади

14 квітня голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у другому робочому засіданні інвестиційної ради Регіонального фонду підтримки підприємництва по Хмельницькій області.

Під час засідання члени інвестиційної ради на чолі з директором Фонду Інною Бачинською розглянули звернення трьох підприємців, які уже отримали фінансово-кредитну підтримку з обласного бюджету, але у зв’язку із встановленням карантинних обмежень були змушені частково призупинити свою діяльність, проте продовжували зберігати робочі місця та сплачувати податки.

Зокрема, звернення підприємця з смт Теофіполь стосувалося заміни предмету застави фінансово-кредитної підтримки, отриманої з обласного бюджету у 2019 році для впровадження інновацій у стоматологічну практику у сумі 380 тис. гривень.

Розглянули члени інвестиційної ради так звернення щодо надання фінансово-кредитної підтримки фізичній особі підприємцю з Волочиська. За результатами обговорення було вирішено надати фінансово-кредитну підтримку на суму 800 000 грн. під 8 % річних терміном на 30 місяців з відстрочкою погашення тіла кредиту на три місяці для виробництва будівельних матеріалів за умови передбачення у Програмі розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки заходів по здійсненню фінансово-кредитної підтримки суб’єктів підприємницької діяльності за рахунок коштів обласного бюджету за напрямком діяльності «виробництво будівельних матеріалів».

Окрім того, члени інвестиційної ради надали відстрочку повернення фінансово-кредитної підтримки з обласного бюджету фізичній особі підприємцю з м.Хмельницького через погіршення фінансового стану суб’єкта підприємництва.

Як наголосила голова обласної ради Віолета Лабазюк, малий та середній бізнес повинен відчувати підтримку з боку влади. З цією метою четвертою сесією схвалена Програма розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки, оскільки мале та середнє підприємництво є важливою складовою ринкової економіки, яка забезпечує створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів, що дозволяє вирішувати важливі соціально-економічні проблеми, стимулює підвищення конкурентоспроможності та розвиток інновацій.

«У нашій області функціонує близько 15 тисяч фізичних осіб підприємців. Сьогодні пандемія накладає відбиток на їхню діяльність. Тому через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області ми надаємо можливість у рамках державної програми підтримки малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» отримати фінансову допомогу. Завдяки цьому сприянню підприємці мають змогу організувати свою діяльність, а це створення додаткових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів», – зазначила Віолета Лабазюк.

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Ефективне використання комунального майна має бути основою розвитку громад»
наступна стаття20 квітня – конференція, присвячена питанням планування розвитку малого та середнього підприємництва на рівні регіонів та громад