Віолета Лабазюк: «Наше завдання – сприяти фермерським господарствам у веденні бізнесу на теренах Хмельниччини»

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин під керівництвом Михайла Пухкого.

У засіданні також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Сергій Іващук, виконавчий директор Асоціації сільськогосподарських підприємств області Володимир Кальніченко та голова Асоціації фермерів та приватних землевласників області Анатолій Перейма.

Учасники засідання розглянули площину діючої Програми розвитку агропромислового комплексуХмельницької області на 2017-2021 роки, основна мета якої – сприяння стабільному розвитку галузей АПК та забезпеченню продовольчої безпеки регіону.

Начальник управління соціально-економічного розвитку аграрного комплексу, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Андрій Лакуста поінформував, що протягом 2017-2020 року з обласного бюджету на виконання даної Програми було спрямовано 16,2 млн. грн, з яких за напрямком «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор) направлено кошти в сумі 14,6 млн. гривень.Протягом зазначеного періоду компенсацію отримали 2528 фізичних осіб, 2 фермерських господарства та 2 сільськогосподарські кооперативи на суму 14,6 млн. гривень.

Другий напрямок – це здійснення виставковихзаходів на регіональному та державному рівнях, де Хмельниччина представляла досягнення аграрного сектору та інвестиційну привабливість агропромислового комплексу області. У рамках програми на 2017-2021 роки на зазначені заходи з обласного бюджету спрямовано кошти у сумі майже 650 тис. гривень.

Окрім того, відповідно до Програми здійснюється підготовка та перепідготовка кадрів для агроформувань області.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила на необхідності ефективного використання механізму фінансової підтримки, що передбачений діючою Програмою. А також зробила анонс власної ініціативи щодо проведення 15 лютого круглого столу з представниками особистих селянських та фермерських господарств, членами профільних асоціацій, сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами та сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності та господарювання. Мета заходу – дати можливість всім зацікавленим сторонам озвучити свої проблеми та потреби, що виникають сьогодні, а також відкрито обговорити перспективи розвитку безпосередньо з посадовими особами, уповноваженими на реалізацію цих заходів.

«Наше завдання сприяти фермерським господарствам у веденні бізнесу на теренах Хмельниччини. Оскільки саме вони є одними з бюджетоутворюючих у територіальних громадах.І від розміру бюджетів громад напряму залежить розвиток їхніх територій та добробут жителів», – зазначила голова облради.

Своє бачення щодо дієвості Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки висловили заступник голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Сергій Іващук, виконавчий директор Асоціації сільськогосподарських підприємств області Володимир Кальніченко та голова Асоціації фермерів та приватних землевласників області Анатолій Перейма.

Окрім того, члени постійної комісії та запрошені висловили свої пропозиції щодо розробки аспектів нової Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2022-2027 роки, яка має врахувати всі актуальні потреби як фермерської спільноти і дрібних одноосібників нашої області, так і проблематику діяльності середніх і великих виробників, адже програма має бути системною і комплексно охоплювати всіх гравців АПК Хмельниччини.

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяСоціальний проект. Актори обласного академічного театру ляльок з виставою “Веселі перегони” відвідали обласну дитячу лікарню