Віолета Лабазюк: «Одним з надважливих завдань сьогодення є вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, що віддзеркалює ставлення держави, суспільства та рідних до пам’яті про героїв»

У переддень відзначення Дня захисників та захисниць України у місті Хмельницький відбулися знакові події – закладення наріжного каменю під будівництво і встановлення духовних та пам´ятних споруд у окремих військових формуваннях.

Так, на території територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбулося урочисте закладення наріжного каменю під встановлення пам´ятного знаку «Дзвін пам´яті» за участю представників влади, військовослужбовців, волонтерів та духовенства.

«За роки війни на Сході України Хмельниччина втратила більше 350 своїх кращих синів. Тому одним з надважливих завдань сьогодення є вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, що віддзеркалює ставлення держави, суспільства та рідних до пам’яті про героїв. Тож метою проєкту «Дзвін пам’яті» є вшанування захисників України, які загинули у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході нашої держави. Святим обов’язком кожного з нас є пам’ять про цих героїв, котрі життя віддали, захищаючи Україну. Минатимуть роки, і десятиліття, а урочистий ритуал вшанування загиблих залишатиметься незмінним і нагадуватиме всім про шанобливе ставлення українського народу до своїх героїв та до своїх Збройних сил», – сказала голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму виступі під час церемонії закладення каменю.

Знак “Дзвін пам’яті” буде встановлено на честь 370 Героїв Хмельниччини, які віддали свої життя за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в неоголошеній російсько-українській війні.

Також знакова і символічна подія зібрала представників влади, волонтерів, представників різних релігійних конфесій у 140-му окремому центрі спеціального призначення Сил спеціальних операцій.

На території цієї легендарної частини відбулася добра і благодатна справа – освячення та закладення наріжного каменю під будівництво каплиці на честь святого Великомученика Юрія Переможця.

«Період російсько-української війни підтвердив важливість мати віру – віру в Бога, в Україну, в самого себе. Саме тому храми, каплиці – це ті місця, куди люди приходять, щоб вийти з рамок буденності, скинути з себе тягар буднів, знайти відповіді на свої питання. А ще – долучитися до добрих справ, помянути тих, кого уже немає поряд, а часом і знайти себе. Переконана, що й майбутня каплиця святого Великомученика Юрія Переможця буде для військовослужбовців місцем, яке оберігатиме, додаватиме сил, віри у перемогу та впевненості в собі. Адже Покрова Пресвятої Богородиці – своєрідний символ і оберіг України, запорозьких козаків. Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила українців, наше козацьке військо, учасників визвольних змагань, вояків УПА, надавала їм сил у боротьбі з ворогом», – сказала голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму вітальному слові.

На обидвох пам´ятних заходах голова обласної ради запевнила присутніх у цілковитій підтримці з боку облради усіх проєктів і програм, які стосуються учасників АТО/ООС, військовослужбовців Збройних сил України.

«Особлива увага обласної ради до питань медичного забезпечення та проблем соціального захисту українських захисників. З метою більш дієвої співпраці при обласній раді створена консультативна рада, яка вже підтверджує свою ефективність», – резюмувала Віолета Лабазюк.

Користуючись нагодою голова ради привітала присутніх з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисників і захисниць України, Днем українського козацтва і побажала добра та взаємної злагоди.

За сумлінне виконання військового обов’язку, самовіддане служіння українському народові, вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави, активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді, високий професіоналізм  та з нагоди Дня захисників і захисниць України Віолета Лабазюк нагородила Грамотою обласної ради  та цінним подарунком військовослужбовців Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки: майора начальник служби охорони державної таємниці Василя Міська, капітана офіцера мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи Олександра Барвінка, а також військовослужбовців військової частини А0661: підполковника Євгенія Чепурного, майора Олега Гнатюка, майора Вадима Долю, старшого сержанта Валерія Попика, старшого сержанта Ігоря Іваніцького.

попередня статтяВійськовослужбовців привітали з професійним святом
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з нагоди Дня захисників та захисниць України