Віолета Лабазюк: «Розвиток територіальних громад залежить від наповнення місцевих бюджетів»

11 січня голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала з робочою поїздкою Теофіпольську селищну, Красилівську міську та Щиборівську сільську територіальні громади.

Очільниця області ознайомилася з особливостями формування місцевих бюджетів громад на 2021 рік, функціонування закладів освіти, соціального захисту та охорони здоров’я.

Як зазначила під час спілкування з керівниками територіальних громад голова обласної ради, якість розвитку Хмельниччини та громад зокрема залежить від правильного стратегічного планування. З цією метою обласною радою прийнято Стратегію регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки та План заходів з її реалізації на наступні три роки. Пріоритетами Стратегії є підтримка галузей освіти, охорони здоров’я, спорту та розвиток територіальних громад краю.

«Обласна рада готова сприяти розвитку територіальних громад. Проблемні питання громад розглядатимуться спільно з облдержадміністрацією з метою виділення з обласного бюджету коштів на першочергові потреби територіальних громад», – сказала Віолета Лабазюк.

Для забезпечення виконання Плану заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки обласною радою прийнято 65 регіональних програм, дія значної кількості яких завершилася у 2020 році. Наразі, як зазначила Віолета Олександрівна,  облрадою проводиться моніторинг програм з метою вивчення їх ефективності.

Одночасно, посадовець повідомила, що при обласній раді діє Агенція регіонального розвитку, яка надає територіальним громадам консультативну та практичну допомогу у написанні проектів, за допомогою яких є можливість залучити інвестиції для розвитку територій.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк також побувала у Теофіпольській і Красилівській центральних районних лікарнях та вручила страхові поліси медичним працівникам, які сьогодні стоять на передовій у боротьбі з пандемією.  Разом з тим, Віолета Лабазюк закликає до співпраці голів територіальних громад краю, благодійні організації, бізнес, аби ті, в свою чергу, допомогли організувати та забезпечити медичне страхування медиків.

У рамках робочої поїздки керівник обласної ради відвідала підприємства, які є наповнювачами місцевих бюджетів.

Зокрема, Віолета Лабазюк відвідала філію «Рідний край» приватного акціонерного товариства «Зернопродукт» – одне з найбільших бюджетоутворюючих підприємств Теофіпольської громади, яке обробляє землі у Хмельницькій та Тернопільській областях, розвивають молочне скотарство.

Окрім того, очільниця області ознайомилася з роботою насіннєвого заводу ТОВ «Агрокрай «Biligrain», який знаходиться на території Щиборівської сільської територіальної громади. Насіннєвий завод потужністю 240т/добу розпочав роботу у лютому 2020 року. ТОВ «Агрокрай» планує заготівлю насіння квасолі, гірчиці, маку олійного, сої, льону, пшениці ярої та озимої. Завод побудований за німецьким проектом, на заводі автоматизовані усі виробничі процеси.

«Приємно, що нині на теренах області працюють потужні та ефективні підприємства, які створюють робочі місця та збільшують надходження до місцевих бюджетів. Адже від цього, у великій мірі, залежить успішність функціонування територіальних громад та розвиток їхніх територій. А наявність достатніх ресурсів у місцевих бюджетах є запорукою того, що територіальна громада має можливість надавати більш якісні та більш різноманітні послуги своїм жителям, реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти, створювати умови для розвитку підприємництва, залучення інвестиційного капіталу, розробляти програми місцевого розвитку та фінансувати інші заходи для всебічного покращення умов проживання жителів громади», – зазначила Віолета Лабазюк.

Під час спілкування з головами територіальних громад та підприємцями  голова обласної ради Віолета Лабазюк обговорила проблемні питання громад, які потребують спільного вирішення.

Зокрема, у Теофіпольській селищній територіальній громаді нагальним питанням є оновлення медичного оснащення у медичних закладах – придбання УЗД-апарату, рентгенапарату, стерилізатора та бактерицидного рециркулятора.

Планується у громаді здійснити оптимізацію 30-ти загальноосвітніх шкіл та бібліотечних закладів, є потреба в утепленні та капітальному ремонті ряду дошкільних навчальних закладів та шкіл, закупівлі двох автобусів для довезення дітей на позашкільні заняття.

Не залився поза увагою Теофіпольський будинок культури, який є довгобудом. Громада планує взяти його на свій баланс та здійснювати подальші ремонтні роботи за кошти територіальної громади та із залученням спонсорів.

Також у громаді нагальною проблемою залишається проблема шляхосполучення між населеними пунктами територіальної громади та налагодження транспортної інфраструктури.

У Щиборівській сільській територіальній громаді є гостра проблема вивезення та переробки сміття, утеплення шкіл громади, закупівлі шкільних автобусів, будівництво спортмайданчику зі штучним покриттям.

Гострою проблемою у Красилівській міській територіальній громаді є реконструкція очисних споруд, функціонування яких потребує значного щорічного фінансового ресурсу.

Важливим питанням у громаді є забезпечення житлом учасників АТО/ООС, а також надання їм земельних ділянок.

Значних коштів потребує завершення будівництва Красилівського реабілітаційного центру, реконструкція стадіону ДЮСШ, зокрема оновлення бігових доріжок. Проблемним у громаді залишається довезення дітей до навчальних закладів.

 

попередня статтяПідсумок 2020 року: ринок праці Хмельниччини
наступна стаття15 січня скликається третя позачергова сесія обласної ради