Віолета Лабазюк відвідала Волочиську територіальну громаду

Під час робочої поїздки у Волочиську міську територіальну громаду голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала Державний навчальний заклад «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей».

Професійний ліцей є державним  навчальним  закладом другого  атестаційного  рівня, забезпечує  реалізацію потреб громадян у  професійно-технічній освіті,  спеціалізується на підготовці кваліфікованих робітників  у таких галузях як промисловість, будівництво, автомобільний транспорт, громадське харчування, сільське господарство.

Наразі у ліцеї, при проєктній потужності 650 місць, здобувають освіту 293 учні, з них 273 навчається за державним/регіональним замовленням. У закладі працює 38 педагогічних працівників.

До послуг здобувачів освіти навчальний корпус, громадсько-побутовий корпус,  гуртожиток, навчальні майстерні, їдальня, стадіон.

За словами директора закладу, Віктора Дороха, сьогодні колектив ліцею завзято й плідно працює заради отримання учнями гарних професійних знань, необхідних для їх подальшого розвитку та розбудови нашої держави.

Як зазначив Віктор Дорох, щороку вдосконалюється та модернізується матеріально-технічна база закладу, навчальні майстерні, кабінети, лабораторії  облаштовуються відповідно до сучасних вимог. З метою оновлення  матеріально-технічної бази   закладів професійної освіти  та сприяння якісній підготовці робітничих кадрів відповідно  до сучасних  потреб економіки створено  навчально-практичний центр з професії «Верстатник деревообробних  верстатів», який повністю відповідає сучасним вимогам. На сьогоднішній день завершено  капітальний ремонт майстерні зварювальників ручного зварювання.

Педагогічний колектив ліцею здійснює підготовку кваліфікованих робітників за напрямами: загальні професії для всіх галузей економіки, будівельних, монтажних і ремонтно-будівельних робіт, автомобільного транспорту, громадського харчування, сільського господарства.

Адміністрація, трудовий колектив ліцею весь час знаходяться в активному пошуку нових планів та ідей заради подальшого розвитку та життєдіяльності навчального закладу, якому весною 2022 року виповниться 55 років.

Як зазначила Віолета Лабазюк, наразі здійснюються виїзди у заклади професійно-технічної освіти регіону, оскільки зовсім скоро заклади професійної та фахової передвищої освіти перейдуть з державної в комунальну власність. Очікується відповідне рішення Кабінету Міністрів України.

За даними Мінсоцполітики більше 56 відсотків робітничих професій у попиті на ринку праці. Тому, головним на сьогодні є не лише збереження існуючих функцій у закладах професійно-технічної освіти краю, а й розширення напрямків їхньої роботи, а також покращення матеріально-технічної бази цих закладів.

Попри те, за словами голови обласної ради, що першочергово робота депутатського корпусу обласної ради націлена на підтримку сотні закладів обласної комунальної власності, водночас одним із напрямків обласної ради фінансова підтримка закладів освіти, охорони здоров´я, соціального захисту та агропромислового комплексу. Водночас депутати обласної ради спрямовують фінансовий ресурс обласного бюджету територіальним громадам на вирішення першочергових проблем територій.

«Здійснюючи спільно з депутатами виїзди по закладах освіти, охорони здоров´я та соціального спрямування ми напрацьовуємо пропозиції щодо покращення рівня ефективності їхньої діяльності. Разом з тим, гарним вектором для розвитку закладів є ініціатива керівництва та колективу, від чого залежатиме збереження кількості студентів та робочих місць», – зазначила Віолета Лабазюк.

Відвідала голова обласної ради одну із сучасних здравниць України – ТОВ «СанаторіЙ «Райдуга», який знаходиться на території Волочиської тергромади.

Одночасно санаторій може прийняти 100 відпочиваючих із
захворюваннями серцево-судинної системи, органів травлення, нервової системи, органів опори та руху, органів дихання та ЛОР органів, хвороби сечостатевої системи, ендокринної системи та порушень обміну речовин, нирок та урологічними захворюваннями, а також на психологічну реабілітацію.

Основою в лікувальному процесі використовується мінеральна вода «Кришталева криниця», що знаходиться на території санаторію.

У санаторії можна не лише пройти ці та інші процедури, отримати заряд позитивного настрою та покращити стан свого здоров’я. Окрім того, можна прогулятися мальовничою територією влітку, в зимовий період – покататися на лижах та санчатах, покуштувати смачні та корисні страви.

попередня статтяВиставку «Сяйво душі» презентували в науково-методичному центрі культури і мистецтва
наступна статтяВітаємо з перемогами юних науковців територіального відділення Малої академії наук