Вийшов четвертий випуск альманаху «Південний Буг»

24 вересня у Хмельницькій центральній міській бібліотеці відбулася презентація четвертого номера літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг». Захід пройшов у рамках літературного фестивалю «Слово єднає!», котрий, як і альманах, приурочено святкуванню Дня міста Хмельницького.

Особливістю презентації стало те, що вона одночасно відбувалася у трьох бібліотеках – Хмельницькій міській центральній бібліотеці, Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва, Миколаївській центральній міській бібліотеці ім. М. П. Кропивницького. Спілкування між книгозбірнями забезпечили з допомогою скайп-зв’язку. Адже там, у Вінниці і Миколаєві, є також автори, твори яких увійшли до четвертого випуску альманаху.

На презентацію до центральної бібліотеки Хмельницького завітали голова обласної організації Національної спілки письменників України Петро Маліш, місцеві письменники Віталій Міхалевський, Василь Горбатюк, Михайло Цимбалюк.

Укладачі розповіли, що четвертий випуск альманаху «Південний Буг» покликаний познайомити читачів з творчістю письменників, котрі проживають в тих областях України, в яких протікає річка Південний Буг. А це, крім Хмельницької, ще Вінницька та Миколаївська області. Для такої мети спеціально упорядкували розділ із назвою «З берегів Південного Бугу».

Видання умістило твори 57-и авторів, коротку інформаційну довідку про Хмельницькі обласну і міську організації НСПУ, відомості про річку Південний Буг, а також десять розділів художніх творів. До першого і другого розділів включили історичну, психологічну, філософську прозу та поезію подолян. Багато місця також віддали молодим авторам у розділах «Нові імена» (автори-позаспілчани, що мають певний творчий доробок, але вперше друкуються у «Південному Бузі») та «Молода муза» (твори школярів – учасників літературної студії при Хмельницькому обласному літературному музеї та учасників обласного молодіжного літературного конкурсу 2019 року). Є тут, звісно, і вже традиційні розділи – «Незабутні», «Літературні дослідження», «Гумор», «Для дітей».

Яскравою й ідейно вмотивованою виявилася обкладинка четвертого номера, котра показує, як річка Південний Буг протікає в різних місцях, об’єднуючи тим самим літераторів із різних, але сусідніх областей.  

попередня статтяТОП – 10 найбільш затребуваних професій на Хмельниччині
наступна статтяАктуальні питання реформування районного рівня обговорюють на всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування