Володимир Гончарук: «Маємо пам’ятати усіх, хто поклав життя за наш український синьо-жовтий стяг»

У День Державного прапора України біля найбільшого в області національного стягу на території хмельницького дендропарку «Поділля» відбулося урочисте зібрання у якому взяли участь заступники голови обласної ради Володимир Гончарук та Валентин Соколюк.

Державний прапор було піднято учасником російсько-української війни під звуки Державного гімну у виконанні оркестру.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук у своєму виступі зазначив, що Україна не вперше зустрічає День прапора чи День Незалежності під звуки канонад та російської артилерії. У 2014 році День Незалежності і День прапора –  були першими днями Іловайської трагедії.

 «Сьогодні ми маємо Українську державу. Сьогодні, як ніколи, українські території єдині. Частина наших земель захоплена нашими сусідами. Але ми маємо цінувати те, що є. Бо ще ніколи ми не мали такого довгого періоду незалежності і становлення України, за який зросло ціле покоління українців, які готові захищати свою державу. Сьогодні День Державного прапора – це не день гучних святкувань. Це день пам’яті за тими, хто віддав своє життя під цим стягом. І не лише у боротьбі за територіальну цілісність. Російсько-українська війна триває значно довше. Це пам’ять про тих, хто протягом століть виборював українську незалежність, хто присягав під синьо-жовтим прапором і боровся, аби Україна стала вільною. Ми зробимо все від нас можливе, аби під синьо-жовтим прапором зустрічали День Незалежності України наші наступні покоління», – наголосив Володимир Гончарук.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять усіх борців за Незалежність України, її територіальну цілісність і свободу. Також Державний архів області презентував виставку «Україна. Війна в Європі». Виставка розповідає про глибинні передумови сучасного російсько-українського протистояння, про різні аспекти поточної фази російсько-української війни після повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України 24 лютого 2022 року, а також про героїчний спротив українського народу, який тримає Україну в фокусі європейського інтересу.

У рамках відзначення Дня Державного прапора трьох представників Національної Академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Володимир Гончарук нагородив Грамотами обласної ради та цінними подарунками.

 

попередня статтяНапередодні Дня Незалежності відзначили кращих
наступна статтяУ Хмельницькому обласному літературному музеї звучала поезія Оксани Радушинської