Вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначатиметься День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-а річниця виведення радянських військ з Афганістану. І от сьогодні з цієї нагоди заступник голови обласної ради Валерій Лесков, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет зустрілись з активом Хмельницької обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану.

Зі щирими словами подяки звернувся до своїх побратимів Валерій Лесков, який також брав участь у військових діях в Афганістані.

«Ваш бойовий гарт, як ніколи, потрібен і в ці нелегкі для України дні, бо люди, обпалені війною, особливо гостро відчувають такі важливі суспільні цінності, як мир і злагода, – сказав посадовець. – Ваша мужність і сьогодні додає сили духу захисникам територіальної цілісності нашої держави на сході країни».

Під час урочистої зустрічі голова обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа інформував присутніх про діяльність членів організації, її співпрацю з обласною владою, яка відбувається в рамках підписаної тристоронньої Угоди. Також було порушено питання дотримання соціальних гарантій даної категорії осіб, а саме забезпечення медичною допомогою та пільговим проїздом.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виводу військ із Афганістану за активну громадську діяльність, участь у патріотичному вихованні молоді, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, захист соціальних прав ветеранів, інвалідів, членів сімей загиблих Грамотою обласної ради було нагороджено активних членів обласної організації.

Довідка

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Серед них – і наші земляки. Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти.