Хмельниччина вшанувала світлу пам’ять борців за майбутнє України

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка 20 лютого в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

У Хмельницькому цього дня вранці на майдані Незалежності відбувся мітинг-реквієм. Голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вшанували пам’ять новітніх Героїв України хвилиною мовчання.

Сьогодні поіменно було згадано усіх патріотів України, людей високого духу, які протягом січня-лютого 2014 року своєю жертовністю утворили Небесну Сотню.
Названо і всіх військових з Хмельниччини, які загинули на сході України. А їх кількість уже сягає за півтори сотні.

«20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем. І цю пам’ять ми маємо нести у своєму серці постійно, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Все, що ми можемо зараз – зробити так, щоби жертва цих українців не була даремною. А тут уже все залежить від кожного з нас: працювати на своєму місці, працювати на Україну, – переконаний Михайло Загородний. – Пам’ять про незліченні жертви, принесені на вівтар української державності, має назавжди залишитися у наших серцях».

Разом з першими особами області корзини та квіти до Стели пам’яті Героїв Небесної сотні та загиблих в неоголошеній війні на сході країни поклали керівники силових структур та організацій, духовенство та громадськість міста.

Учасники меморіального заходу під час спільного молебню помолилися за упокій душ загиблих, за мир і спокій у державі.

Керівники області та міста також поклали квіти  і до символічного знаку шани новітніх героїв монументально-скульптурної композиції “Віра.Надія.Любов”.

Довідка

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати “Небесною Сотнею”. Всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, більше 100 з них загинули.

 

попередня статтяВідбувся з’їзд Української асоціації районних та обласних рад
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб