Хмельницький відвідав заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик

img_20161124_15152024 листопада поточного року з робочим візитом Хмельниччину відвідав  заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик. В актовій залі Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Роман Романович зустрівся із керівниками лікувально-профілактичних закладів Хмельницької області. Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, заступник Хмельницького міського голови Галина Мельник, директор Департаменту Яків Цуглевич та  інші посадові особи Департаменту.

Зокрема, заступник Міністра поінформував присутніх про суть програми «Доступні ліки», відповів на запитання представників лікувально-профілактичних закладів краю.

dscn6518У ході візиту до Хмельницького, Роман Ілик розповів про основні заходи, які Міністерство охорони здоров’я України має на меті провести у наступному році у медичних закладах України. Зокрема, наголосив, що не варто чекати швидких результатів реформування галузі, адже вона буде непростою і тривалою. Спрогнозував, що перші відчутні результати країна побачить щонайменше за три роки.

Роман Ілик назвав 3 ключові напрямки, які МОЗ має намір реалізувати уже з 2017 року. По-перше, запровадити превентивну систему охорони здоров’я, тобто більше уваги приділяти профілактиці, аби запобігти самій причині і можливому розвитку хвороби. По-друге, провести зміни в системі фінансування, які закладуть засади для страхової медицини. Такі зміни стосуватимуться первинної ланки охорони здоров’я. Роман Романович зізнався, що в Міністерстві прагнуть, щоб 80% хворих лікувалися на первинній ланці, як це відбувається у країнах Європи. А решта – за скеруванням лікаря – на вторинному і третинному рівнях.

img_20161124_155742Особливу увагу заступник Міністра звернув на проект «Доступні ліки», за допомогою якого Уряд прагне зняти тягар з населення в частині фізичної і економічної доступності лікарських засобів. Адже більше 90 % медпрепаратів населення купує за власні кошти.

Реімбурсацію – часткове або повне відшкодування коштів за ліки планують ввести, за словами Романа Ілика, уже з квітня 2017 року. Для цього Кабінет Міністрів України ухвалив 2 відповідних нормативно-правових акти.

Проект «Доступні ліки» слід розуміти як економічно доступні, так і фізично доступні. Бо не у кожному селі є аптека. Частину ліків пацієнт буде отримувати за рецептом безкоштовно, а іншу – за невелику доплату.

До проекту реімбурсації Міністерство віднесло препарати від серцево-судинних недуг (це головна із причин смертності в Україні), від цукровому діабету другого типу (більше 1 млн. хворих і в 5 разів більше не інсулінозалежних діабетиків), а також бронхіальної астми (понад 200 тисяч хворих, більшість з яких – працююче населення).

Роман Ілик наголосив, що реімбурсацію будуть проводити по молекулі – міжнародній непатентованій назві, а не комерційній. Саме це вирізняє цей проект від тих, які проводили раніше. Перелік молекул – міжнародних непатентованих назв – обмежений і входить до базового пакету, який рекомендує ВООЗ.

Крім того, заступник Міністра охорони здоров’я запевнив, що на громадському обговоренні перебуває проект «Національної політики у сфері лікарських засобів», який планують затвердити до кінця року. Це допоможе оновити національний перелік лікарських засобів.

Роман Романович наголосив, що результатом реформування галузі охорони здоров’я має стати однаково якісне надання медичної допомоги у всіх куточках нашої держави. Бо акцент робиться на дотриманні однакових стандартів у підході до лікування пацієнтів. До прикладу, у країнах Євросоюзу середня тривалість життя складає майже 81 рік. Україна, завдяки якісному реформуванню системи охорони здоров’я, прагне також наблизитися до таких показників.

Крім того, Роман Ілик поспілкувався зі студентами Хмельницького базового медичного коледжу, відповів на запитання представників засобів масової інформації краю, а також зустрівся зі спеціалістами, які проводять закупівлі лікарських засобів за міжнародними непатентованими назвами.

За матеріалами Хмельницького

обласного Центру здоров’я    

     

попередня статтяВшанували пам’ять репресованих поляків, українців та інших національностей на міжнародній конференції
наступна статтяЩе один крок у дорослу науку