Залучившись підтримкою світових партнерів, Україна готує план відновлення та покращення життєдіяльності громад після війни

Вчора в місті Київ відбувся Міжнародний саміт лідерів українських та іноземних міст, громад, регіонів. Участь у саміті взяли Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль, заступник Керівника Офісу Президента України, виконавчий секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Олексій Кулеба та інші парламентарі, урядовці, очільники міст та обласних військових адміністрацій, представники місцевого самоврядування та міжнародні партнери.

У роботі міжнародного саміту також взяла участь делегація з Хмельниччини – голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Як зазначив у своєму виступі Президент України Володимир Зеленський: «Українська система – як і будь-який нормальний європейський устрій – абсолютно протилежна російській моделі. Наша сила – в наших людях. У наших громадах, у нашій здатності діяти заради спільної мети, зокрема й децентралізовано – коли це потрібно; а коли потребуємо ми єдності і саме державної дії – це досягається передусім вірою людей в Україну і довірою людей – своїй державі, її захисникам і захисницям, одне одному. Я дуже вдячний нашій більшості громад і всім нашим людям. Якщо вважати цю війну протистоянням ідей, то разом із перемогою нашої держави неминуче відзначимо й перемогу ідеї, що люди – важливі. Кожен і кожна. Усі наші громади. Кожне українське місто, кожне містечко, кожне наше українське село. Уся наша держава. І завдяки такому підходу замість руїн, які принесла і несе нам Росія, ми всюди відбудуємо справжнє українське життя – європейське вільне життя. Таке життя, яке наші люди – звичайні, але вільні – поважають. Таке, в якому кожну людину поважають».

З іноземного боку до заходу долучилися керівники муніципалітетів інших держав, керівники регіонального рівня, керівники національних асоціацій ОМС, посли та представники міжнародних організацій, що працюють в Україні. Загалом в онлайн- та офлайн-режимі в саміті взяли участь представники 40 держав, у тому числі наші польські партнери з Куявсько-Поморського та Люблінського воєводств, з якими Віолета Лабазюк мала нагоду поспілкуватись щодо подальшої співпраці.  Перебуваючи з робочим візитом в Україні, на саміті також виступив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Від імені сотні тисяч міст та регіонів Європи, які сьогодні підтримують Україну та готові активно допомагати у відновленні, виступив Президент Комітету регіонів ЄС Васко Алвес Кордейру: “Можливо у нас немає можливості привозити з собою зброю та амуніцію, – сказав  Кордейру. – Але ми підтримуємо всіх людей наших місцевих громад, територій, регіонів, міст. Ми з вами!

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив на тому, що лише системна, якісна комунікація і постійна взаємодія між органами влади та місцевого самоврядування усіх рівнів дає можливість успішно протистояти російській навалі: «Ми не повинні чекати завершення війни, аби реалізувати важливі зміни в країні. Парламент, як і вся країна, приймає необхідні рішення для перемоги. Проте на порядку денному Верховної Ради України стоять і важливі законодавчі акти, які змінюють країну вже сьогодні, продовжують наближати її до європейської спільноти, підвищувати її стійкість, створюють усі передумови для розвитку сучасної, демократичної України». Окремо Руслан Стефанчук акцентував увагу на законах, які посилюють спроможність місцевого самоврядування, а саме: щодо вдосконалення співробітництва територіальних громад та щодо вдосконалення служби в органах місцевого самоврядування.

Також учасники приділили час розгляду питань щодо реінтеграції українських територій, подолання гуманітарних викликів, відновлення життєдіяльності громад за участю міжнародних урядових та неурядових організацій, розмінування та інноваційного розвитку територій. За підсумками саміту було підписано ряд важливих для України Угод про приєднання до системи Механізму цивільного захисту ЄС, партнерство між містами ЄС та регіонами нашої держави. Ще один важливий крок – було підписано декларацію про партнерство на муніципальному рівні між представниками регіонів Європи та України.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міжнародне міжмуніципальне партнерство зараз набуло небачених масштабів. Понад 300 територіальних громад України уклали 1,5 тисячі партнерських договорів. Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам і селам вижити та відновитися після смертоносних ворожих атак. Очільник Уряду також зауважив, що патронат пришвидшить відновлення громад, а також сприятиме євроінтеграції України, входженню нашої держави у європейський простір на всіх рівнях. Крім того, незабаром запрацюють Регіональні офіси міжнародного співробітництва.

Під час такого майданчику світового єднання влади, у залі жваво обговорювали питання післявоєнного відновлення держави та ініціатив щодо реалізації нових проєктів та вироблення власних стратегій розвитку, які мають на меті покращення життєдіяльності громад.

У рамках проведення міжнародного саміту іноземні делегації також відвідають регіони України, які постраждали внаслідок бойових дій або перебували під російською окупацією.

попередня статтяУряд ухвалив постанову, що спрощує виплати пенсій та різних видів грошової допомоги в Україні і за кордоном
наступна статтяДо психологічної підтримки українців долучилася Міжнародна організація з міграції