Знайомство з Хмельниччиною: Голубі озера – небо на землі

Наша Хмельниччина багата різноманітними водоймами, куди влітку приїздить чимало людей на відпочинок. Однією з таких водойм є славнозвісні Голубі (Блакитні) озера, розташовані на півночі Хмельниччини, біля села Стригани Славутської міської територіальної громади.

Це місце є доволі популярним у нашому краї і відвідуваним серед мандрівників. Сюди приїжджають з усіх усюд насамперед, щоб відпочити, покупатися у чистій та прозорій водичці, також порибалити, насолодитися свіжістю і красою природи, її різнобарв’ям.

Озера користуються популярністю серед мешканців Славути, Нетішина і Шепетівки, що знаходяться зовсім близько. Також охоче сюди їдуть хмельничани та жителі інших, віддалених міст, які можуть розтягнути свій відпочинок на тиждень, а то й на місяць.

Ці озера мають штучне походження, утворилися на місці піщаних та торфових кар’єрів, затоплених підземними водами. Основних озер налічується вісім. Їхня середня глибина від чотирьох до шести метрів, а максимальна – близько 15 метрів (глибина набирається швидко біля берега). Завдяки підземним джерелам та піщаному дну,  вода у водоймах дзеркально прозора і прохолодна. Каскад озер входить до складу гідрологічного заказника з однойменною назвою — «Блакитне озеро».

Навколо берегів височіє сосновий ліс, рідше можна зустріти берези. На берегах ростуть різноманітні рослини: росичка круглолиста, плаун колючий, чорниці, лохина та багато інших.

Усамітнені стоянки можна знайти на другому озері, а також на третьому, де зручно буде зупинитися з наметом, проте воно менше за розмірами, вода має дещо рудуватий відтінок, та на вигляд чиста.

Береги менших озер не зовсім придатні для купання і поросли очеретом. А ось рибалкам ці місця до вподоби. До слова, у Блакитних озерах водяться щука, карась, окунь, короп, плітка, а також раки. На водоймах мешкають дикі качки та лебеді.

Цікавим фактом є те, що Голубі (Блакитні) озера на півночі Хмельниччини – не єдині. Є водойми з такою ж назвою поблизу селища Білогір’я. Вони також глибокі, з чистою прозорою водою.

Доїхати до Голубих озер можна на авто або громадським транспортом. Громадським транспортом з Хмельницького вдасться доїхати лише до села Крупець, або ж їхати до Славути, а звідти – автобусами, які прямують на Нетішин.

На автомобілі із Хмельницького їхати маршрутом Старокостянтинів – Шепетівка – Славута – Стригани.

Голубі озера – це унікальне творіння природи, яке певною мірою прикрашає наше Поділля. Можна стверджувати, що ці озера цілком можуть стати альтернативою славнозвісним Шацьким озерам  Волині.

попередня статтяМи діти твої, Україно!
наступна статтяПідготовка до 2022/23 навчального року: як здійснюється зарахування дитини-переселенця до 1 класу