Знайомство з Хмельниччиною: костел Святої Анни у Гречанах

Наприкінці 17 століття Плоскирівське староство, як і все Поділля, виявилося повністю спустошеним турецьким пануванням. Тому сюди пересилили селян із польської Мазовії і мазурського Поозер’я, а також Жешувського, Люблінського, Калецького, Краківського воєводств. Нащадки польських переселенців склали основу католицького населення нашого краю. Саме збільшення кількості поляків-католиків стало поштовхом до будівництва костелів  на Поділлі впродовж багатьох наступних років.

Частина поляків оселились на захід від Плоскирова на колишніх гречаних ланах, від чого їхнє поселення отримало назву Гречани. Нині – це один з мікрорайонів міста Хмельницького. У 1926-1929 роках у Гречанах на кладовищі було споруджено каплицю, яку освячено під титулом Святої Марії Магдалини.

У 1933 р. каплиця стала парафіяльним костелом під титулом Святої Анни, який безперервно діяв до 1940 р. У період наступних дванадцяти років, за винятком 1942-1944рр., храмову споруду використовували під господарські цілі. З 1952 року костел відновив богослужіння, почав розбудовуватися та діє досьогодні.  Навколо нього знаходиться кладовище зі старовинними та сучасними  захороненнями.

попередня статтяВітаємо з Днем юриста!
наступна статтяНа Хмельниччині відбувся Форум підприємців