Хмельницькі оперативники відзначають 100-річчя з часу виникнення карного розшуку

В Головному управлінні Нацполіції в Хмельницькій області відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя карного розшуку, під час яких нагороди отримали кращі діючі оперативники та ветерани служби.

В урочистостях взяв участь й заступник голови обласної ради Валерій Лесков.

Саме 15 квітня 1919 року в Україні було покладено початок історії виникнення, становлення та розвитку служби карного розшуку. Рівно сто років тому Декретом Раднаркому України була утворена секція судово-кримінального розшуку. У 1920 році карний розшук остаточно став структурним підрозділом міліції. З роками не раз змінювалася правова база та структура карного розшуку, але не мінялися завдання.

У залі для засідань ГУНП в області зібралося кілька поколінь оперативників – від молодих та завзятих лейтенантів до досвідчених сивочолих ветеранів.

З вітальним словом до усіх присутніх звернувся начальник Головного управління Нацполіції Василь Віконський: «В першу чергу, хочу звернутися до поважних ветеранів карного розшуку, які віддали службі не одне десятиліття. Дякую вам, що передаєте свої знання, вміння та досвід молодому поколінню. Адже виховати хорошого опера — справа не одного року. Бажаю усім працівникам карного розшуку міцного здоров’я, родинного благополуччя та справжнього оперського фарту».

Заступник голови обласної ради Валерій Лесков у своєму вітальному слові зазначив, що карний розшук – завжди був і сьогодні залишається одним із найбільших і найважливіших підрозділів правоохоронних органів, ударною силою поліції. Саме на його плечі покладається найважча робота із розкриття злочинів, встановлення і затримання небезпечних злочинців, розшуку безвісті зниклих.

«Ваша оперативна служба постійно пов’язана з ризиком і самовідданістю. Мені приємно сьогодні відзначити, що правоохоронці області не лише мають славну історію, а й гідно примножують традиції своїх попередників. Спираючись на найкращі традиції, ви гідно несете повсякденну службу», – сказав посадовець.

Також зі сцени лунали вітання від представників міської влади, голів профспілкової та ветеранської організацій.

Кращі працівники карного розшуку та ветерани служби були нагороджені ювілейними відзнаками, грамотами та подарунками, а на завершення урочистостей оркестр Головного управління Нацполіції в області подарував усім присутнім яскраву концертну програму.