Діяльність закладів комунальної власності – на контролі обласної ради

Перебуваючи з робочими візитами у закладах комунальної власності, голова обласної ради Віолета Лабазюк першочергово акцентує увагу на питаннях діяльності керівників та працівників установ, забезпечення закладів якісною матеріально-технічною базою та ефективного використання майнових комплексів.

Як зазначає сама очільниця області, вивчення основних потреб та проблемних питань дає можливість напрацювати дієву стратегію розвитку закладів та залучити необхідний фінансовий ресурс для покращення умов їхньої роботи.

25 жовтня Віолета Олександрівна відвідала низку закладів позашкільної освіти міста Хмельницького, які створюють всі необхідні умови для особистого розвитку та самореалізації кожного вихованця, зокрема: обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, обласний центр фізичного виховання учнівської молоді та обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді надає для дітей та юнацтва додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань щодо вивчення стану навколишнього середовища, формування громадської позиції, підготовки підростаючого покоління до цілісного сприйняття сучасних екологічних проблем, свідомого розуміння незворотності наслідків багатьох процесів, що відбуваються в природі в результаті людської діяльності.

Учні та юннати Хмельниччини активно долучаються до участі в еколого-натуралістичних заходах, про що свідчить велика кількість робіт, які неодноразово здобували призові місця на творчих конкурсних. У травні з нагоди Міжнародного дня біологічного різноманіття, структурним підрозділом еколого-натуралістичного напрямку Хмельницького ОЦТКУМ було організовано обласний Турнір юних дослідників природи у форматі он-лайн, який проведено з метою формування в учнів та юннатів пізнавальних інтересів, залучення їх до природоохоронної діяльності, збереження рослинного і тваринного світу рідного краю й виявлення серед них кращих знавців з напрямів біології та екології. Участь у Турнірі взяли понад 350 юних дослідників із закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

Окрім того, у травні цього року педагогічні працівники завершили фінальний етап щорічного обласного заочного конкурсу творчих робіт «Природа України очима дітей Хмельниччини». Учасники конкурсу були учні і вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти області. Також було проведено Всеукраїнський зліт учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти – 2022.

Також голова ради ознайомилась з матеріально-технічною базою колишнього Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, який знаходиться на стадії реорганізації, шляхом приєднання до Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді – заклад спеціалізованої позашкільної освіти. ОЦФВУМ культивує 7 видів спорту з них 6 олімпійських видів – бокс, боротьбу вільну, гімнастику спортивну, легку атлетику, плавання, тхеквондо ВТФ та 1 неолімпійський – кікбоксинг ВТКА. В центрі займається щороку  близько 1300 учнів-вихованців. Освітній процес забезпечують 55 тренерів-викладачів.

Центр має власну базу: зал боксу, спеціалізований зал боротьби вільної, 2 спеціалізованих зали гімнастики спортивної, легкоатлетичний манеж, 2 плавальних басейни, медичний кабінет обладнаний фізіотерапевтичними апаратами, відновлювальний центр, зал загальної фізичної підготовки з плавання, 2 спортивно-оздоровчі бази та інші необхідні приміщення для підвищення спортивної майстерності та підготовки висококваліфікованих спортсменів.

Cпортсмени та команди ОЦФВУМ приймають участь у навчально-тренувальних зборах та змаганнях різного рангу:Олімпійські ігри, Кубки та чемпіонати світу і Європи, Кубки та чемпіонати України.

За роки існування центром було підготовлено: 7 заслужених майстрів спорту України, 21 майстрів спорту України міжнародного класу, 164 майстрів спорту СРСР і України.

Фінансування закладів здійснюється з обласного бюджету. Віолета Лабазюк ознайомилась із матеріально-технічною базою установ, ознайомилась з ефективністю використання майнових комплексів, поспілкувалась з керівниками та працівниками. У ході діалогу у кожному закладі голова ради наголосила на тому, що забезпечення належної діяльності закладів комунальної власності -один із пріоритетних напрямів роботи обласної ради.

Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – комплексний комунальний заклад позашкільної освіти, який є координатором навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи закладів позашкільної освіти області з науково-технічного, художньо-естетичного, науково-дослідницького соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямів.

У 2022 році педагогічний колектив обласного Центру спрямовував освітню діяльність на реалізацію основних завдань державної політики у сфері позашкільної освіти.

 У мережі закладу затверджено 219 навчальних груп, де здобували освіту 4600 вихованців віком від 6-ти до 18-ти років. За рахунок обласного бюджету профінансовано всі 219 груп.

За результатами участі учнівської молоді у всеукраїнських та міжнародних масових заходах з художньо-естетичного напряму та за їх якісними показниками упродовж 9 років обласний Центр посідає перше місце у всеукраїнському рейтингу.

Завдяки активній участі вихованців області та їх керівникам Хмельницька область з науково-технічного напряму входить у п’ятірку кращих за результатами участі та якісних показників.

У розмові голова ради акцентувала увагу на тому, що Хмельниччини багата на талановиту молодь. Наші спортсмени є учасниками збірних команд України з різних видів спорту, призерами та переможцями міжнародних та всеукраїнських змагань. Наша учнівська молодь демонструє чудові показники у галузі науки та культури. Діти мають отримувати якісну підготовку у закладах позашкілля, аби в майбутньому досягти вагомих результатів.

Також у рамках робочих візитів очільниця області відвідала Виноградівський психоневрологічний інтернат, який  є  стаціонарною соціально-медичною установою призначеною для постійного проживання громадян з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.

Наразі у закладі проживає 185 осіб, з них внутрішньо-переміщених осіб 26 чол. з Оскільського психоневрологічного інтернату, Харківської області. За більш ніж 8 місяців повномасштабної війни в країні, Хмельниччина стала справжнім прихистком для більш ніж сотні тисяч українців. В умовах воєнного стану заклади соціального також взяли на себе відповідальність за забезпечення ВПО комфортними умовами для проживання. У свою чергу, обласна рада працює над забезпечення безперебійної роботи закладу та підтримує переселенців, які опинились у складних життєвих умовах.

Ознайомившись з майновим комплексом та поспілкувавшись з керівником та працівниками установи, Віолета Олександрівна підсумувала, що підопічні отримують всі необхідні соціальні послуги, зокрема збалансоване харчування й комфортні умови перебування, на здійснення яких з обласного бюджету спрямовується фінансовий ресурс.

попередня статтяРостислав БАЛЕМА – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку
наступна статтяЩоденна робота наближає нас до Перемоги