Проаналізували сучасний стан вищої освіти

Про сучасний стан вищої освіти та виклики майбутнього йшлося на засіданні круглого столу з керівниками вищих навчальних закладів, професорсько-викладацьким складом та головами студентських рад області, участь у якому взяв спікер Парламенту Дмитро Разумков, голова обласної ради Віолета Лабазюк, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій та низка народних депутатів України.

Розширене засідання відбулось на базі Хмельницького університету управління і права імені Леоніда Юзькова. Під час спілкування з представниками вишів обговорювались питання розвитку матеріально-технічної бази закладів вищої освіти, практичні проблеми реалізації норми щодо обов’язкового ЗНО з іноземної мови для вступу для здобуття освітнього ступеня магістра за усіма спеціальностями та бачення розвитку закладів вищої освіти.

Актуальними питанням для студентства є діяльність студентського самоврядування, співпраця між навчальними закладами, створення асоціацій студентської молоді, а також можливість бути почутими та впливати на низку освітніх процесів.

«Освітянська галузь є провідною для всієї України. Велика відповідальність на вас, дорогі освітяни, тому що ви свідомо виховуєте громадян України. Сьогодні наша Хмельниччина займає лідерські позиції по якості підготовки молодих спеціалістів – випускників вищих навчальних закладів. Вкрай важливим питанням сьогодення залишається «відтік» молодих кадрів, оскільки після закінчення вишів молодь виїздить за кордон у пошуках роботи. Сьогодні ми звертаємось до народних депутатів України з проханням врегулювати на законодавчому рівні питання забезпечення випускників вишів першим робочим місцем»,– зауважила під час круглого столу Віолета Лабазюк.

Розмір стипендій студентам бюджетної форми навчання наразі залишається досить низьким, щоб забезпечити можливість молоді навчатись, розвиватись не лише духовно, а й фізично, – відзначили учасники дискусії. Разом з тим, піднімались питання процедури акредитації вищих навчальних закладів, висловлювались побажання щодо прискорення прийняття закону України «Про професійно-технічну освіту», а також покращення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти.

Голова Верховної Ради запропонував учасникам заходу акумулювати пропозиції та направити їх для опрацювання профільному комітету Верховної Ради України. Дмитро Разумков  подякував учасникам дискусії та побажав успіхів, натхнення та розвитку.

попередня статтяДмитро Разумков зустрівся з представниками регіональних бізнесових структур
наступна статтяСТАРТУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ШКІЛЬНИХ МАЛЮНКІВ “МОЇ ПРАВА”