Віолета Лабазюк: «Меморандум про співпрацю з Українською асоціацією бізнесу і торгівлі слугуватиме підтримкою для всіх напрямків промисловості»

Сьогодні обласна рада, обласна державна адміністрація та громадська спілка «Українська асоціація бізнесу і торгівлі» (UBTA) підписали Меморандум про співробітництво.

Підписантами виступили: з боку обласної ради – голова Віолета Лабазюк, з боку обласної державної адміністрації – голова Сергій Гамалій та Асоціації – голова Дмитро Лось.

Меморандум закладає підґрунтя консолідації зусиль, спрямованих на визначення спільного бачення щодо підтримки українських компаній на європейському ринку та реалізації зовнішньоторговельного потенціалу українських виробників шляхом сприяння зростанню експорту до держав-членів ЄС.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, Хмельниччина є багатогалузевим регіоном, де, окрім аграрного сектору, досить добре розвинуті легка та харчова промисловість, чия продукція відома не лише в області та реалізується далеко за її межами. Також в регіоні діють підприємства, які займаються видобутком копалин та переробкою будівельних матеріалів, їхні шляхи реалізації також потужно налагоджені.

Разом з тим, за словами голови ради, пандемія коронавірусу наклала свій відбиток на діяльність підприємств та організацій краю. І обласна влада повинна підтримати підприємців малого та середнього бізнесу, яких наразі в регіоні зареєстровано понад 15 тисяч осіб. Адже саме від їхньої діяльності залежить створення нових робочих місць та наповнення місцевих бюджетів.

«Переконана, що співпраця з Українською асоціацією бізнесу і торгівлі стане ще одним ефективним інструментом для просування інтересів хмельницьких виробників на ринку ЄС. Наша мета – напрацювання нових можливостей для діяльності промисловців та підприємців краю, тому підписання Меморандуму про співпрацю слугуватиме підтримкою для всіх напрямків промисловості, допоможе виробничникам області налагодити шляхи реалізації та експорту виробленої продукції», – зазначила Віолета Лабазюк.

Водночас голова ради наголосила, що сьогодні промисловцям та підприємцям вкрай необхідна підтримка з боку держави – це, зокрема, врегулювання на рівні держави питання держзамовлень для промислових підприємств, надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць, а також напрацювання дієвих шляхів реалізації виробленої продукції на європейському ринку.

У свою чергу  голова правління Української асоціації бізнесу і торгівлі Дмитро Лось подякував керівництву області за готовність до діалогу та висловив сподівання на активну співпрацю для розвитку торговельних відносин та просування українського експорту в ЄС. Одним з пріоритетів діяльності Асоціації він назвав співпрацю з регіонами щодо допомоги підприємцям у напрямку виходу на зарубіжні ринки, обміну досвідом і сприянні у налагодженні та вдосконаленні технологічних процесів.

Разом з тим, Дмитро Лось вніс пропозицію керівництву області щодо проведення на Хмельниччині спільного заходу, який стане своєрідним майданчиком для розвитку нових ділових можливостей промисловцям та підприємцям за допомогою прямого партнерства і діалогу між бізнесами та урядом.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк повідомила, що з метою підтримки промисловців краю Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області, співзасновниками якої є обласна рада та облдержадміністрація, найближчим часом планується відкриття четвертого в Україні регіонального Офісу євроінтеграції, пріоритетом роботи якого буде підвищення інвестиційної привабливості регіону, покращення динаміки залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, взаємодія з бізнесом, формування пропозицій та експертизи щодо потреб бізнесу, отримання  міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку.

попередня статтяВ обласній раді визначили представників фракцій та громадськості для включення до складу конкурсної комісії
наступна статтяНаціональному природному парку “Подільські Товтри” – 25!