Віолета Лабазюк «Одним із пріоритетів у роботі є вирішення першочергових питань боротьби з СOVID-19»

Останні кілька тижнів Хмельниччина входить в трійку областей з найбільшим показником захворюваності на COVID-19. Не зважаючи на карантинні обмеження, кількість хворих, як і смертельних випадків, продовжує  зростати.

Станом на ранок 20 квітня на Хмельниччині на коронавірус захворіли близько 79 тисяч осіб. Для надання належної медичної допомоги в області функціонують 27 ковідних лікарень, а у Славуті розгорнули мобільний шпиталь на 120 ліжок. Завантаженість ліжкомісць з киснем у закладах, що надають допомогу хворим з COVID-19, по області складає 68,9%.

На минулому тижні через масові госпіталізації важких хворих у медичних закладах  області розпочались перебої із киснем.  Ситуація стала просто критичною, коли  через технічні несправності на єдиному  у західному регіоні заводі – постачальнику, припинили постачання життєво необхідної речовини.

Тоді для порятунку людей об’єднали усі зусилля. Балонами із киснем медичні заклади ділились між собою.  Зокрема, до Хмельницької районної лікарні кисень надходив із Хмельницької міської та Ярмолинецької лікарень.

«Ми звертались у інші медичні заклади, аби нам допомогли з киснем. Важка ситуація у нас з балонами, нам їх просто не вистачає. Маємо всього 52, потрібно ще хоча б з 20. Сьогодні у нас у закладі перебуває 114 хворих. Щодоби на підтримку життєдіяльності пацієнтів нам потрібно від 80 до 100 балонів кисню, усе залежить від стану хворих.  Ще однією проблемою залишається людей, які здійснюють ці перевезення» – зазначає заступник головного лікаря Хмельницької районної лікарні з медичної частини Валентина Салій.

 Ще один ковідний районний заклад – Волочиська лікарня. Там кисень брали у сусідній Тернопільській області.

За словами головного лікаря лікарні, депутата обласної ради Віктора Чубара, наразі ситуація покращилась.  Адже якщо тиждень тому  було госпіталізовано 114 – 120 осіб,  а на добу потрібно було 70 балонів кисню, то сьогодні у закладі перебуває 78 хворих. Окрім того,  за ініціативи обласної ради було закуплено кріокисень.  Тож зараз Волочиська лікарня забезпечена повністю.

Кріокисень закупили відразу у кілька ковідних лікарень області , серед яких – Хмельницька  міська лікарня та Хмельницька інфекційна лікарня.    Його доставили із підприємства «Карпатнафтохім», що у місті Калуші Івано-Франківської області.

Як зазначає голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, наразі процес забезпечення киснем лише розпочато, тож співпраця з даним постачальником триватиме й надалі. Сьогодні критична ситуація об’єднала навколо себе і благодійників, і підприємців, і депутатів, не зважаючи на політичні вподобання та амбіції. На пленарному засіданні четвертої сесії обласної ради депутати одностайно підтримали спрямування з обласного бюджету 4,5 млн грн на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво кисневих станцій в закладах, де лікуються хворі на СOVID-19.

«Забезпечення киснем медичних закладів, вирішення першочергових питань боротьби з СOVID-19 та інших актуальних проблем медичної галузі й надалі залишатиметься пріоритетним у діяльності обласної ради», – наголошує Віолета Лабазюк.

попередня статтяПаспорт у смартфоні: як скористатися цифровими документами у службі зайнятості
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Сім’я та родина є найбільшою цінністю, яка робить життя кожної людини щасливим та повноцінним»