Обласні комунальні заклади розпочали звітувати про свою фінансово-господарську діяльність

13 лютого голова обласної ради Михайло Загородний провів засідання комісії з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів культури – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області за 2017 рік.

Відповідно до затвердженого графіка, перед членами комісії звітуватимуть керівники закладів, управління якими здійснює обласна рада.

Про свої здобутки та проблеми у своїй діяльності звітували керівники та бухгалтери 13-ти закладів: Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв, Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, Хмельницького академічного обласного театру ляльок, Хмельницької обласної філармонії, Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва, Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка, Хмельницького музичного училища імені В.І.Заремби, комунальних закладів культури – «Хмельницький обласний краєзнавчий музей», «Хмельницький обласний художній музей», «Обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського», Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницький обласний літературний музей.

До складу балансової комісії увійшли перший заступник голови облради Неоніла Андрійчук, депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради, Департаментів фінансів, культури, національностей, релігій та туризму, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.


«Мета проведення балансових комісій – підведення підсумків роботи об’єктів обласної комунальної власності за попередній рік, аналіз ефективності їх господарської діяльності. Разом з тим, звертається увага на перспективи розвитку підприємств, закладів і організацій та окреслюються завдання на поточний рік», – зазначив Михайло Загородний.

Керівники та головні бухгалтери прозвітували про проведену роботу з виконання статутних завдань закладів, про виконання кошторису, основних показників, використання власних надходжень закладів на 2017 рік. При аналізі діяльності комунальних закладів члени комісії особливу увагу звертали на проведені заходи щодо економного використання енергоносіїв, теплопостачання. Крім того, окрема увага зосереджувалася й на необхідності залучення позабюджетних коштів на потреби закладів комунальної власності.

Окрім того, членів балансової комісії цікавили основні напрямки використання коштів згідно із кошторисом на 2018 рік, перспективи розвитку та завдання закладів, потреба в бюджетних коштах на капітальні видатки на поточний рік.

Загалом, за результатами засідання, роботу даних закладів культури обласної комунальної власності, члени комісії визнали задовільною, хоча до окремих керівників були зауваження. Також напрацьовані пропозиції, що стосувались необхідності вдосконалення діяльності окремих обласних закладів культури. З цього питання рекомендовано створити тимчасову комісію з залученням депутатів обласної ради та членів постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму та профільних структурних підрозділів ОДА.

Зараз в управлінні обласної ради знаходиться 117 підприємств, установ та організацій комунальної форми власності. Зокрема, 14 госпрозрахункових підприємств, 25 закладів освіти, 36 закладів установ охорони здоров’я, 29 закладів соціального захисту населення та 13 закладів культури.

15 і 16 лютого, згідно із графіком, звітуватимуть обласні заклади охорони здоров’я.