Розвиток професійної освіти: орієнтир на навчально-практичні центри

На базі Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» (м.Кам’янець-Подільський) відбулася нарада директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти України, в яких діють навчально-практичні центри проекту «HENKEL Academy».

У нараді взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля, керівники та координатори проекту.

Компанія «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК» (Україна) є лідером вітчизняної галузі виробництва сучасних будівельних матеріалів і вже 15 років реалізує соціальний проект «HENKEL Academy». У рамках зазначеного проекту  створена мережа з 30 ресурсних центрів, де сконцентровані найсучасніші матеріально-технічні й інформаційно-методичні ресурси, які забезпечують здійснення професійного навчання майбутніх будівельників принципово нового якісного рівня. Щорічно різними формами навчання в рамках цього проекту в Україні охоплюється понад 15 тисяч осіб.

Учасники наради ознайомилися із системним впровадженням не лише виробничих, а й педагогічних інновацій, а також інших напрямків, що сприяють стійкому позиціонуванню закладів професійно-технічної освіти, як провайдерів сучасних освітніх послуг у регіонах, що забезпечують вирішення найголовнішої проблеми економічного розвитку областей – кадрової. З огляду на спектр питань, участь у заході взяли представники органів управління освітою та керівники ряду регіональних навчально-методичних установ.

На сьогоднішній день в області діє один ресурсний центр компанії «ХЕНКЕЛЬ БАУТЕХНІК (Україна)» – у  Вищому професійному училищі  № 4 м. Хмельницький. Планується відкриття ще одного, а саме на базі Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти». Оскільки компанія пропонує співпрацю перспективним закладам, що показують стійку динаміку розвитку. Спеціалізація майбутнього центру – професія «монтажник систем утеплення будівель»,  яка цьогоріч введена до переліку професій загальнодержавного значення.

Сьогодні основним завданням Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» є здійснення діяльності, пов’язаної з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням освітніх послуг. У центрі проліцензовано 45 професій, серед яких 35 є інтегрованими. За всіма професіями здійснюється курсове навчання. Первинна професійна підготовка ведеться за 25 професіями.

Щорічно в Центрі навчається більше 1000 молодих людей. Освітній процес у закладі забезпечує  128 педагогічних працівників, з них: 14 осіб  – керівні кадри, 65– майстрів виробничого навчання, 8 – вихователів, 41 –викладач.

15 грудня 2017 року відкрито навчально-практичний центр з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Підготовка приміщень під навчально-практичний центр проводилася власними силами за рахунок спецкоштів закладу – 30 тис. гривень. За рахунок субвенції з державного бюджету на суму  599 тис.грн  придбано необхідне обладнання, інструменти та матеріали.

Центр здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» шляхом підвищення кваліфікації, курсового навчання та перепідготовку. Змінено систему навчання слухачів, а саме розроблено навчальні плани за модульною системою (43 модуля на опанування професією).

За 5 місяців роботи Центру навчання пройшло 28 осіб, серед яких випускники закладу та мешканці міста. На рахунок спецкоштів закладу за навчання  надійшло 21 476 тис. гривень.

Навчальним закладом розроблено проект на суму 9 млн. 985 347 тис. грн, який отримав підтримку Міністерства Регіонального розвитку і буде реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Мета проекту – створення учнівського готельно-туристичного центру на базі навчального закладу, що дасть можливість забезпечити проходження виробничого навчання та виробничої практики учнів готельного, туристичного, кулінарного напрямків та сфери послуг, а також  надходження  додаткових коштів на спецфонд.

Довідка.

Станом на 01.01.2018 р. підготовку робітничих кадрів в області забезпечують 28 професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності.

За типами та галузевим спрямуванням ПТНЗ: 4 аграрних, 2 промислово-аграрних, 7 промислових професійних ліцеїв; 6 навчальних закладів мають статус «Вище професійне училище»; 5 – центри професійно-технічної освіти, 4 навчальних центри при установах виконання покарань.  З них 18 закладів фінансується з обласного бюджету, 6- з бюджету міста (центр обласного значення) та 4 – з державного.

На території області також функціонують 50 навчальних закладів інших форм власності та підпорядкування, з яких: 7 – міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, 4 – коледжі, 4 – загальноосвітніх навчальних закладів; 4 – навчально-курсових комбінатів, 22 – автомобільні школи та клубів Товариства сприяння обороні України, 4 – приватних підприємств, 5 – підприємств, установ, організацій, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для власних потреб.

Первинна професійна підготовка та професійно-технічне навчання робітників у ПТНЗ області здійснюється за 102 професіями з 17 напрямів і видів господарської діяльності для галузей сільського господарства, промисловості, будівництва, транспорту, зв`язку, торгівлі і громадського харчування, сфери обслуговування.

Контингент учнів та слухачів, які навчаються у закладах професійно-технічної освіти державної форми власності  у 2017/2018 н.р. становив 10 тисяч 056 осіб.

У 2017/2018 н.р. випуск кваліфікованих робітників становитиме 3 тисячі 823 особи.

 

попередня статтяПарламентський комітет підтримав новий законопроект про службу в органах місцевого самоврядування
наступна статтяДепутати завершили роботу в постійних комісіях