Україна відзначає 25 років незалежності

24 серпня 1991 року збулися мрії багатьох українців – було прийнято Акт про проголошення незалежності України. Заради цього боролися та помирали борці за волю в минулому, заради збереження цілісності України гинуть кращі з кращих і в наші дні.
Сьогодні на центральній площі обласного центру відбулися масові святкові заходи з нагоди відзначення 25-річниці незалежності України.

Тисячі хмельничан переглянули пряму трансляцію виступу Президента України Петра Порошенка з нагоди Дня незалежності України. Від учасників урочистого заходу з шаною і вдячністю лягли живі квіти до меморіальної Стели пам’яті героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної війни на сході країни, до пам’ятників Тарасу Шевченку та В’ячеславу Чорноволу – великих українців, чий внесок у здобуття незалежності є неоціненним.

Під час вітального слова голова обласної ради Михайло Загородний висловив переконання, що наша сильна і мужня, духовно багата нація зможе вистояти у нелегких випробуваннях, які є в Україні та зауважив: «Зараз, як ніколи, нам потрібно об’єднатися, аби не дати роз’єднати державу ворожнечею та розбратом, зберегти цілісність і суверенітет України. У цей урочистий день дозвольте вклонитися світлій пам’яті борців за незалежність різних часів нашої історії, патріотам усіх поколінь – тим, хто боронив рідну землю, страждав і помирав за неї, хто відстоював її свободу».

Керманич області подякував всім, хто сьогодні захищає територіальну цілісність держави, працює на розбудову її економіки, хто реальними справами на робочих місцях творить сьогодення та майбутнє незалежної України.

З вітаннями з нагоди ювілейної річниці незалежності нашої держави до хмельничан звернулися також голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

З нагоди свята посадовці відзначили окремих подолян державними нагородами та відзнаками облради, облдержадміністрації та міської ради.

Після офіційної частини керівництво області ознайомилося з оздобленими в українському стилі наметовими містечками кожного району та міста обласного значення, де було представлено оригінальні герби з квітів та злакових культур, ляльки-мотанки та інші вироби ужитково-прикладного мистецтва.

Також на майдані Незалежності було розміщено виставки з фондів музеїв та бібліотек, профтехосвіти області та майстрів-учасників виставки-ярмарку художніх виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Майданом Незалежності пройшли марш-парадом 14 військових, муніципальних та народних аматорських духових оркестрів області, колона групи барабанщиць Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, представники дитячого футбольного клубу «Новатор», футбольного клубу «Поділля», батьки і фани клубів, вихованці обласної федерації карате «Пересвєт», учасники велопробігу братів Стародубів. Урочисто пройшли головним майданом області й учасники обласного фестивалю мистецтв «Ода Україні».

Свою творчість дарували усім присутнім академічний ансамбль пісні і танцю”Козаки Поділля” Хмельницької обласної філармонії та фольклорні колективи з усіх районів краю.