На Хмельниччині розпочато пілотний проєкт з управління твердими побутовими відходами

Проблема відходів в Україні вирізняється особливою масштабністю і значимістю. На території нашої держави щорічно утворюється близько 400 млн тонн відходів, і лише 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решта розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис, з них 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки.

На Хмельниччині вже давно вирішили, що час переходити на більш сталі рішення.

Обласна рада вдячна експертам міжнародної консалтингової компанії «SEURECA», які допомогли розробити Регіональний план управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року. Причому, Хмельниччина стала першою областю в Україні, яка застосувала системний підхід до розробки цього документу, як це робиться у світі: тобто розпочала саме з вивчення загальної ситуації з подальшою розробкою Регіонального плану на основі отриманих даних. Цей документ визначає правила поводження з усіма видами відходів, поділ області на кластери, розташування майбутніх полігонів, комплексів з переробки, перевантажувальних станцій, фінансову модель розбудови ефективної регіональної системи управління відходами, що має забезпечити  сталий розвиток регіону, покращення екосистеми та здорове та безпечне майбутнє мешканцям, від малого села до великого міста.

На виконання положень Меморандуму про взаєморозуміння з ТОВ «Вест Юкрейн Аналітікс», підписаного головою обласної ради Віолетою Лабазюк з експертом з відкритих даних Андрієм Гнапом у грудні 2021 року, сьогодні, 25 січня, відбулася презентація пілотного проєкту з управління твердими побутовими відходами за допомогою відкритих даних на базі територіальних громад Хмельниччини.

Відповідно до проєкту Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року, передбачено формування обов´язкових наборів даних для територіальних громад, визначених Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Презентація пілотного проєкту з управління твердими побутовими відходами відбулася за участі заступника керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Юрія Марущина, представників 25-ти територіальних громад області, експертів ТОВ «Вест Юкрейн Аналітікс», Агенції регіонального розвитку Хмельницької області.

За результатами втіленого проєкту очікується формування обов’язкових наборів даних, згідно з постановою КМУ № 835 та інвестиційних проєктних пропозицій для розгляду партнерами в Україні та  за кордоном.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 

 

попередня статтяПріоритет – національно-патріотичне виховання особистості
наступна статтяРазом ми – сила: гуртуємося та допомагаємо один одному