Сьогодні – День Державного Прапора України

На головному майдані Хмельниччини за участі керівництва області та міста, представників районів, підприємств, установ та організацій міста й області, духовенства та громадськості відбулися урочисте зібрання та церемонія підняття Державного прапора з нагоди одного з найвеличніших свят нашої держави – Дня Державного Прапора України.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження жовто-блакитного стяга як Державного прапора України. В усі часи державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Це наш історичних дух, наша совість і символ нашої незламності, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Прапор символізує єдність земель, сконсолідує міста і області в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Прапор символізує стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів. Під прапором воїни виступають на захист своєї батьківщини, на боротьбу за свободу і честь нації.

Над майданом Незалежності у спільному виконанні тисячі хмельничан та майже 700 учасників хорів зі всієї області зазвучав Гімн України, після чого у повітря піднялися сотні жовтих та блакитних кульок.

У своєму вітальному слові голова обласної ради Михайло Загородний сказав: «Сьогодні ми святкуємо День Державного прапора – синьо-жовтого знамена, яке освячує наше життя, нашу боротьбу і нашу непереборну ходу до перемоги. Ніщо більшою мірою не символізує мир та спокій, ніж блакитна вись та жовте поле. Блакитні й золоті, сині та жовті барви сяяли ще на державних символах великих князів київських і короля Данила, на хоругвах славного Війська Запорозького. Цими кольорами були освячені Українська та Західно-Українська народні республіки, Акт злуки та відродження сучасної української держави. Під цим прапором йшли в бій вояки Української Повстанської Армії. За любов до цих кольорів імперія етапувала наших патріотів на сибірську каторгу. Під нашим прапором народ повстав на захист своїх прав під час Революції Гідності. Саме під цим прапором захищають територіальну цілісність України наші Збройні сили та добровольчі батальйони на Донбасі, звільняючи його від терористів Саме за ці мирні кольори віддали свої життя Герої Небесної сотні та 150 наших героїв-земляків неоголошеної війни на сході країни, які дивляться на нас з цих фото».

Наша нація міцніє вже не лише на ґрунті мови чи етносу, – зазначив Михайло Васильович, – а й на основі спільної волі більшості мешканців України. Ця воля полягає в тому, щоб жити разом в єдиній, соборній, унітарній, демократичній та європейській державі.

Від учасників заходу з шаною і вдячністю лягли живі квіти до меморіальної Стели пам’яті героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної війни на сході країни, де розміщені фото 150-ти наших земляків, які віддали найцінніше – своє життя за незалежність України.

Учасники заходу вшанували пам’ять справжніх синів нашої держави хвилиною мовчання.

попередня статтяДо уваги депутатів обласної ради, жителів та гостей Хмельниччини!
наступна статтяУ молитві та єдності – заради миру і злагоди в Україні