У молитві та єдності – заради миру і злагоди в Україні

З нагоди ювілейної дати незалежності України відбувся перший на Хмельниччині молитовний сніданок за участю представників різних релігійних конфесій області.

Участь у молитовному заході взяли також голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, представники державних установ та громадських організацій.

Очільник обласної ради зауважив, що це перший спільний захід у такому форматі та висловив сподівання, що надалі такі зустрічі стануть доброю традицією.

Михайло Загородний подякував усім, хто, незалежно від конфесії, молиться за українську армію, за наших захисників. «Наша країна за 25 років незалежності засвідчила відданість демократії і проявляє повагу до прав та свобод громадян, релігійну толерантність. Переконаний, що взаємна повага та партнерство між церквою та державою є вагомим здобутком України. І ми це надбання маємо берегти особливо у час випробувань. У період, коли країна бореться проти російського агресора, особливо гостро відчувається потреба в єдності заради миру та гідного майбутнього. А це може відбутися лише тоді, коли люди з різними поглядами згуртуються у спільній молитві до Господа за мир та злагоду на нашій землі. Об’єднавши зусилля та енергію сердець, ми зможемо рухатися вперед і будувати країну, про яку мріяло не одне покоління українців», – звернувся Михайло Васильович до духовенства та учасників молитовного сніданку.

У вітальній промові керманич області закликав до згуртованості задля збереження та підтримки суспільної злагоди у нашій державі: «Маємо жити із Божими заповідями і з молитвою за державу та запитати у свого сумління – що я зробив для України. Ми зобов’язані передавати своїм колегам, родинам, знайомим не розчарування та песимізм, а енергію добра та позитиву. Вважаю недопустимим гріхом нарікати на і ганьбити землю, яка тебе народила і виховала».

Михайло Загородний висловив вдячність тим церквам і релігійним організаціям, усім громадам, які підтримують Божим словом, молитвою і гуманітарною допомогою наші Збройні сили, всіх захисників України.

«Закликаю шановане духовенство й надалі молитися за Україну та її воїнів, які поклали своє життя за Україну. Також закликаю помолитися за тих героїчних солдат та офіцерів, які зараз несуть службу і захищають нас», – зазначив посадовець.

На завершення вітального слова Михайло Васильович побажав усім Господнього благословення кожній родині, добробуту, мудрості і взаємоповаги, терпіння та любові.

До всіх присутніх на молитовному сніданку звернулися також голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, начальник Головного управління Національної поліції в області Микола Семенишин та секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак.

У свою чергу голова нещодавно створеної Духовної ради м.Хмельницького, яка об’єднала представників різних релігійних конфесій краю, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Української Православної Церкви Київського Патріархату владика Антоній зазначив, що сьогодні Духовна рада, влада і силові структури разом з громадою єдині в молитві незалежно від віросповідання за нас усіх, і за Україну.

Кожен з присутніх представників релігійних конфесій висловив промову, помолився в ім’я майбутнього нашої держави, після чого усі учасники заходу мали змогу поспілкуватися під час спільного чаювання у знак взаємної поваги та партнерства між церквою та державою, що є вагомим здобутком України.