У Хмельницькому відбувся круглий стіл щодо стратегічного планування управління відходами

З метою проведення розʼяснювальної роботи щодо вимог та підходів до стратегічного планування у сфері управління відходами на регіональному та місцевому рівнях. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UСORD організовує регіональні круглі столи (тренінги).

Нагадаємо, Хмельниччина увійшла до пілотних областей швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD і одним з компонентів цього проєкту є розробка, дослідження реалізації стратегічного планування і втілення проєктів у сфері водопостачання, водовідведення і управління відходами.

Сьогодні, 14 березня, відбувся круглий стіл на тему: «Регіональне та місцеве планування управління відходами в Хмельницькій області», у якому взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, директор Агенції регіонального розвитку області Катерина Савчук та експерти Агенції, керівництво обласної військової адміністрації, представники територіальних громад області та суб’єктів господарювання в сфері управління побутовими відходами.

Оскільки, це міжрегіональний захід, у форматі онлайн долучилися представники з інших 5 областей – Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Черкаської.

Під час засідання круглого столу було обговорено нові вимоги до планування управління відходами в регіонах та на місцях, питання розробки стратегічних документів, спрямованих на дієву роботу національної системи як єдиного механізму. Окрім того, було проаналізовано нові виклики й можливості.

На сьогодні Міндовкілля розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2033 року», який стане «дорожньою картою», за якою будуватиметься нова українська система управління відходами. На основі Національного плану будуть розроблені регіональні плани управління відходами – вже з конкретними заходами для досягнення цілей.

Володимир Гончарук у своєму вітальному слові зосередився на проблематиці та цілі щодо планування управління відходами в регіонах, яку потрібно спільно вирішувати.

«Регіональний план поводження з відходами має бути, як невід’ємна частина Національного плану управління відходами,  де буде передбачена економічна складова для суб’єктів господарювання в сфері управління побутовими відходами та інвесторів, які займатимуться переробкою побутових відходів, – зазначив Володимир Володимирович. – «Членство України в ЄС та рух до нього неможливе без вимог європейського екологічного законодавства, яке досить суттєво відрізняється від українського не стільки документально, як ментально. Лише починаючи з 2015 року деякі громади зробили суттєвий крок вперед. Серед таких громад і Хмельницька, налагодила питання збору небезпечних відходів, переробки медичних відходів, а також питання створення кількох центрів прийому побут відходів. Окрім того, розроблено проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію міського сміттєзвалища та отримано фінансування  Європейського банку розвитку. Деякі питання у зв’язку з воєнним станом поставлені на паузу, але все-таки рух щодо правильного поводження з ТПВ є».

Посадовець акцентував увагу на активності окремих голів територіальних громад області та напрацюванні та втіленні у населених пунктах громад певних заходів з управління побутових відходів. Разом з тим, на переконання Володимира Гончарука, є потреба у вивченні проблематики щодо управління на регіональному та державному рівнях щодо планування управління відходами, аби цей процес рухався фактично, а не лише документально.

У рамках заходу експерти детально розповіли про ключові завдання Національного плану управління відходами та які складові та показники він міститиме; обговорили законодавство з розроблення регіональних та місцевих планів; надали методичні рекомендації щодо складання таких планів.

Окрім того, учасники круглого столу узагальнили ідеї та перспективні напрями, які допоможуть формувати майбутні рішення з удосконалення законодавства із стратегічного планування управління відходами.

попередня статтяВіолета Лабазюк взяла участь у воркшопі “Жіноче лідерство та сімейний бізнес у часи викликів”
наступна статтяГолова обласної ради взяла участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України