Сьома сесія обласної ради: прийнято обласний бюджет та нові програми


Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося пленарне засідання сьомої сесії.

У засіданні взяли участь 60 депутатів, які розглянули 79 питань та прийняли 74 рішення з різних галузей життєдіяльності краю.

 

У пленарному засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, народний депутат України Сергій Мандзій, заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Роман Примуш, керівники силових структур краю та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати голосами 57-ма «за» схвалили обласний бюджет на 2022 рік.

Про свою діяльність на посаді прозвітувала голова  обласної ради Віолета Лабазюк. Голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій також оприлюднив звіт про здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй Хмельницькою обласною радою повноважень.

Традиційно обласні обранці розглянули «Депутатські запити». Так, радою знято з розгляду сім депутатських запитів, ще 33 продовжено термін розгляду. Крім цього, сьогодні депутати підтримали як запити ще 16 депутатських звернень. Отож, наразі на контролі у виконавчому апараті обласної ради перебуває 49 депутатських запитів.

Значна частина питань порядку денного стосувалася впорядкування діяльності об’єктів обласної комунальної власності.

Депутати створили Яблунівський психоневрологічний інтернат, оскільки за статистикою в області збільшилася кількість людей з такими захворюваннями і є нагальна необхідність зі створення додаткового закладу такого спрямування. Наразі в області функціонує п’ять будинків-інтернатів психоневрологічного спрямування.

Рішенням ради припинено шляхом ліквідації діяльність Вовковинецької та Орининської гімназій обласної ради. Прийняття рішення обумовлено тим, що з 1 січня 2022 року відповідно із внесеними змінами до чинного законодавства, зокрема до Закону України «Про повну загальну середню освіту» буду відсутнє фінансування даних закладів.

Разом з тим, прийняття рішення про ліквідацію Вовковинецької гімназії викликало емоційне обговорення у сесійній залі. З метою збереження майна обласної комунальної власності, депутати обласної ради Олена Лемещук, Світлана Лукомська, Уляна Ткаченко, Михайло Бойко, Сергій Яковлев пропонували не ліквідовувати заклади, перенести розгляд цих питань на наступну сесію, або ж створити на їх базі необхідні для мешканців територіальних громад заклади соціального спрямування.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, на жаль, з нововеденнями у законодавстві та відсутністю у закладах учнівського контингенту, облрада змушена приймати не популярні рішення. Водночас, спільно йде пошук варіантів збереження та раціонального використання майнових комплексів Вовковинецької та Орининської гімназій.

Рішенням ради депутати встановили розмір статутного капіталу комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Хмельницької обласної ради, надали згоду на безоплатну передачу майна у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області та у комунальну власність сільських, селищних і міських рад територіальних громад краю.

Вдруге не підтримали депутати кандидатуру Анатолія Побережного на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Хмельницької обласної ради. Дане питання вже виносилося на розгляд шостої сесії облради. У зв´язку з цим, відповідно до Порядку призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, затвердженого  рішенням ради від 21 квітня 2016 року № 48-5/2016 (зі змінами) буде оголошено повторний конкурс на зайняття посади директора цього комунального некомерційного підприємства.

Депутати схвалили одинадцять регіональних програм – економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2022 рік, «Питна вода Хмельниччини» на 2022-2026 роки, підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2022-2026 роки, сприяння розвитку добровільної пожежної охорони, популяризації добровольчого пожежного руху в населених пунктах Хмельницької області на 2022-2026 роки, «Молодь Хмельниччини» на 2022-2025 роки, національно-патріотичного виховання у Хмельницькій області на 2022-2025 роки, розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2022 рік, розвитку волейболу у Хмельницькій області на 2022-2026 роки, погашення заборгованості із заробітної плати та інших обов’язкових платежів обласної фірми «Кіновідеопрокат» та Хмельницької обласної фірми «Фармація», фінансової підтримки функціонування Агенції регіонального розвитку Хмельницької області на 2022 рік та Антикорупційну програму Хмельницької обласної ради на 2022-2025 роки.

Внесли депутати зміни до чотирьох діючих обласних програм та взяли до відома інформації про виконання шести обласних програм, термін дії яких вже завершився.

З метою визнання та відзначення видатних і талановитих особистостей інтелектуальної та професійної еліти області за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, фінансово-економічній, соціальній, освітній, культурній, військовій, правоохоронній, спортивній та громадсько-політичній діяльності обласна рада започаткувала конкурс «Гордість Хмельниччини». Також обласною радою у рамках семії засновано обласну премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі  історико-культурних та краєзнавчих досліджень

Разом з тим, обласною радою прийнято рішення про проголошення 2022 року Роком Української повстанської армії. Як йдеться в документі, «для відзначення 80-річчя історичного моменту створення Української повстанської армії, віддаючи шану героїчному внеску УПА у боротьбі за незалежність України та відновлення української державності проголосити у Хмельницькій області 2022 рік Роком Української повстанської армії». Хмельницькій облдержадміністрації рекомендовано розробити заходи, присвячені відзначенню 80-ї річниці створення Української повстанської армії та забезпечити їх виконання.

Окрім іншого, радою прийнято низку звернень до центральних органів влади.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, Віолета Лабазюк прокоментувала роботу депутатського корпусу у рамках сьомої сесії. “Сьома сесія відбулася. Безперечно основним було прийняття обласного бюджету на 2022 рік. Водночас важко вирізнити важливість питань порядку сесії. Усі схвалені рішення направлені на розвиток важливих сфер життєдіяльності краю. Є багато позитивних змін, втілених ініціатив. Але надалі є ще багато над чим продовжувати працювати. І, сподіваюсь, злагоджена робота депутатського корпусу обласної ради при взаємодії з кожною територіальною громадою в наступні роки дозволить забезпечити поступальний позитивний розвиток всієї Хмельниччини”,- підсумувала роботу останньої у цьому році сесії Віолета Лабазюк.

Більше фото на офіційній сторінці обласної ради Facebook

 

попередня статтяДепутати схвалили обласний бюджет на 2022 рік
наступна статтяНа Хмельниччині підбили підсумки обласного профорієнтаційного проєкту для молоді «Успішна молодь – успішна громада!»